Superiorni Bedene deklasiral Veselya v 1. krogu Buenos Airesa

13.02.2018
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je izjemno začel peščeno sezono. V 1.krogu ATP turnirja v Argentini je ponižal Čeha Jirija Veselya.

Čeh Jiri Vesely je pred današnjim dnem dobil obe tekmi na pesku proti Aljažu Bedenetu, tokrat pa je bil Ljubljančan dva razreda boljši. Maščeval je poraza iz Casablance 2015 in lanskega Roland Garrosa.

V 1. krogu več kot 500,000 USD vrednega ATP turnirja v Buenos Airesu je Bedene s 6-0, 6-3 nadigral 60. igralca sveta.

28-letni Bedene, trenutno 51. na ATP lestvici, je fantastično začel sezono na peščeni podlagi. Štir leta mlajšega Čeha je pospravil v samo 62 minutah, enostavno je bil superioren. Priigral si je 13 brejk žogic, izkoristil jih je 6, tekmec le eno od dveh. Na prvem servisu je Bedene oddal pičle štiri točke, vršil pritisk na drugega tekmečevega in tam dobil 16 točk od 22. Vesely, nekoč tudi 35. igralec sveta, je v 1. nizu dobil celo kravato, v drugem pa je le nudil nekaj odpora.

V 2. krogu Aljaža čaka velik test. Pomeril se bo s 3. nosilcem, 30-letnim Albertom Ramosom Vinolasom, ki je 20. igralec sveta. Španec je v nedeljo končal ATP turnir v Ekvadorju kot finalist, tu pa je bil v 1. krogu prost. Do sedaj sta se merila trikrat, Katalonec vodi z 2-1, vse tri tekme pa sta odigrala na challengerjih.