Izjemni Đoković v finalu OP Avstralije deklasiral 'prestrašenega' Murraya!

30.01.2011
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Veliki zmagovalec OP Avstralije za leto 2011 je Srb Novak Đoković. Za 23-letnega Beograjčana je to drugi naslov na turnirjih za grand slam in tudi drugi skupno, saj je bil v deželi 'down under' najboljši že leta 2008.

Najboljši srbski teniški igralec Novak Đoković je zasluženo dvignil pokal na letošnjem OP Avstralije, saj je v velikem finalu po treh zaporednih nizih s 6-4, 6-2 in 6-3 premagal vrstnika Andya Murraya, ki se očitno iz prejšnjih dveh final ni 'nič naučil'.

Srbija slavi, Velika Britanija je še enkrat več zavita v črno. Takšen je izid po finalnem in zadnjem obračunu prvega grand slama sezone v Melbournu. Novak Đoković je po polfinalni zmagi in t.i. finalu pred finalom izločil prvega favorita Rogerja Federerja, vse to pa potrdil še v nedeljskem finalu, ko je z izjemo kratkih padcev v igri vseskozi dominiral proti Škotu Andyu Murrayu. Za Srba je to drugi naslov s turnirjev za grand slam v karieri, za Murraya pa tretji poraz v finalih, kjer je še brez osvojenega niza. Leta 2008 (OP ZDA) in lani na OP Avstralije mu je lovoriko odnesel Roger Federer.

Otočani na zmagovalca turnirjev za grand slam čakajo že neverjetni 75 let, agonija pa se jim je še enkrat več podaljšala vsaj do maja in Roland Garrosa, kjer Murray nikoli ni blestel, zato bodo verjetno na to priložnost in novo upanje morali potrpeti kar do domačega Wimbledona.

3. nosilec OP Avstralije Novak Đoković je v finalu deklasiral vrstnika Murraya

Srbski teniški as je odigral enega najboljših turnirjev v karieri ter po točno treh letih prišel do novega slavja na turnirjih za grand slam. Kakšna dominacija, kakšna lekcija rivalu Andyu Murrayu?

V prvem nizu sta oba več ali manj držala v rokah vajeti svojega servisa vse do 5-4, ko je moral Škot servirati za obstanek. Slabo se je spopadel s tem pritiskom Murray, še posebej po tem, ko si je Nole po 38 izmenjavah priigral dve žogi za niz, izkoristil pa je že prvo po 59 minutah igre.

Vse to je bilo še dodatno breme za Murraya, k je kar naenkrat zaostal 5-0 v drugem nizu. Šele potem, ko je Nole zgrešil žogo za čistih 6-0 se je Murray vpisal na semafor, v naslednji pa čudežno' prišel do jalovega brejka, saj je že v naslednji še enkrat padel na svojem začetnem udarcu. Đoković si je s tem brejkom priskrbel tudi možnost, da prvi servira v tretjem nizu.

No, tu je Britanec končno le enkrat vodil v finalu. Z brejkom je povedel 1-0, toda sledil je še večji udarec. Nole je s tremi vezanimi igrami iz brejka zaostanka prišel v brejk prednosti, ki ga je Murray nato še izničil, toda 8. igra je bila le preveč. Še en izgubljen začetni udarec Murraya je Novaku prinesel serviranje za končno zmago in naslov. Škot je grešil, Srb pa v slogu 'največjih' rutinirano zaključil dvoboj (oglej video zaključne točke) ter po 158 minutah drugič v karieri postal šampion Melbourna.

Andy Murray je tretjič igral finale turnirja za grand slam in tretjič izgubil. Pravzaprav mu ni uspelo dobiti niti niza