''Djoke's on you'': Đoković prvo ime današnjega dne v vseh svetovnih medijih!

30.01.2011
Srbski teniški igralec Novak Đoković je danes definitivno prvo ime v vseh svetovnih medijih. Verjetno je bil še najbolj kreativen ameriški ESPN.

Vsi svetovni mediji danes seveda obširno pišejo o zmagi Novaka Đokovića na OP Avstralije in dodajajo, da je Srb zasluženo dvignil pokal.

23-letni Beograjčan je v velikem finalu s 3-0 v nizih porazil Britanca Andya Murraya ter v Melbournu prišel do druge lovorike s turnirjev za grand slam v karieri. Prvič je prav tako slavil v deželi 'tam spodaj' pred tremi leti.

Verjetno je bil danes še najbolj kreativen ameriški ESPN, ki je na prvi strani svoje spletne strani objavil triumf Đokovića, zraven pa pripisal ''Djoke's on you'', kar bi lahko preprosto prevedli ''Igral se je s tabo''

Tuji mediji pogosto povlečejo sinonimko kot sta Djoker in Joker (šaljivec).

Na več straneh lahko preberemo, da je Novak dobesedno deklasiral Škota v finalu OP Avstralije in da se britanska agonija še naprej nadaljuje...

Uredniki Supersporta pod naslovom 'Djoković hiti na 2. mesto' pišejo, da Srb resno ogroža Federerja in Nadala in je verjetno edini, ki bo lahko prekinil njuno dominacijo. ''Tretji tenisač sveta, ki je bil znan po šalah in vicih, se je sedaj na OP Avstralije pokazal kot trdna oseba, ki je že drugič slavil na OP Avstralije'', so napisali ter spomnili, da je Nole na najlepši način zaokrožil uspeh po osvojitvi naslova v pokalu Davis z reprezentanco.

BBC je zmago naslovil 'Đoković v finalu predober za Murraya' ter seveda dodal, da se njihova agonija še naprej nadaljuje. Britanci niso osvojili turnirja za grand slam že vse od leta 1936 (Fred Perry). ''Đoković je povsem nadigral Andya Murraya ter zasluženo drugič slavil v Melbournu. Britanec niti v tretjem finalu ni uspel osvojiti pomembne lovorike, prve po letu 1936 in Fredu Perryu, ki je zmagal na OP ZDA''. Večina ostalih britanskih medijev je napisala, da je Novak zlomil Andyevo srce.