Izvrstni Grega Žemlja že v polfinalu Recanatija!

30.07.2011
RECANATI, ITALIJA - Grega Žemlja se je na 30.000 evrov vrednem challengerju v Italiji, kjer je leta 2008 že igral v finalu, prebil v polfinale!

V četrtfinalu je bil boljši od Španca Roberta Bautiste Aguta s 7:6(4),7:6(4) v nizih!

Drugi "lopar" Slovenije se je v 1. nizu reševal predvsem s 1. servisom(v asih 8:1), saj je bil njegov izkoristek 2. servisa le 22%. Oba igralca sta izkoristila 1 priložnost za brejk(Španec 1:5, Grega 1:6). Pri rezultatu 5:5 je Grega vzel servis nasprotniku, potem pa ni zadržal servisa v naslednji igri in odločitev je padla v podaljšani igri, kjer je bil naš igralec bolj zbran in pustil nasprotnika na 4!

V 2. nizu je Žemlja hitro povedel s 3:0 in zanesljivo držal svoj servis do vodstva 5:3 in 40:30 na svoj servis, potem pa kot, da bi se ustrašil zmage izgubil 3 točke zapored in vrnil nasprotnika nazaj med žive! Tudi ta niz se je moral odločati v podaljšani igri, kjer je Grega hitro povedel s 4:0, prednost zadržal do konca in zmagovalno dvignil roke v zrak!

Žemlja je v 2. nizu izboljšal tudi izkoristek 2. servisa, oba pa sta uspela narediti 1 brejk. Grega je bil na srečo bistveno boljši v podaljšani igri in se je zasluženo uvrstil v polfinale, BRAVO!

Njegov naslednji nasprotnik bo domačin Federico Gaio, ki je na turnir prišel s povabilom organizatorja, v 1. krogu pa je izločil 3. nosilca, nam dobro znanega Paola Lorencija.

Grega Žemlja je pokazal, da se je dobro prilagodil na trdo podlago, v polfinalu pa bo kot 2. nosilec, v vlogi favorita. Z uvrstitvijo v polfinale je prišel do novih 29 ATP točk in 1500 evrov zaslužka!

foto : Marko Sivec