Žemlja v 2. krog Recanatija!

26.07.2011
RECANATI, ITALIJA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je po pričakovanju prišel v 2. krog Challenger turnirja v italijanskem mestu Recanati.

24-letni Žemlja je upravičil vlogo favorita v uvodnem krogu 30,000 evrov vrednega turnirja Guzzini Challenger, na katerem je 2. nosilec. S 6-3, 6-2 je v 1. krogu izločil Italijana Federica Torresija (wildcard), ki je na 544. mestu ATP lestvice.

30-letni Italijan nikdar v karieri ni pogledal čez 357. mesto na računalniški lestvici, čeprav je že proti koncu svoje kariere. Na osrednjem igrišču je Grega v prvem nizu takoj prišel do brejka, a ga je Italijan ujel na 2-2. Do konca niza je slovenski teniški as prišel še do enega odvzema in odšel s prednostjo v drugi del tekme. Tudi v drugem nizu je bil Žirovničan boljši nasprotnik in tekmecu še dvakrat odvzel servisno igro in zlahka končal obračun po 1 uri in 4 minutah.

V 2. krogu turnirja, ki se igra na trdi podlagi, se bo pomeril  z maloznanim Francozom Gregoirem Burquierjem, ki šteje 26 let in je trenutno najvišje na lestvici v svoji karieri. Trenutno zavzema 210. mesto. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

Že včeraj je Grega skupaj s svojim trenerjem Davidom Lenarjem prešel 1. krog dvojic.

Leta 2008 je Žemlja igral v velikem finalu Recanatija, kjer je izgubil z Argentincem Horaciom Zeballosom, tudi letos pa spada kot 2. nosilec v ožji krog favoritov. Tistega leta je Grega z igranjem v finalu Recanatija na ATP lestvici pridobilkar 91 mest ter je postal najboljši slovenski tenisač (266.).