Janko Tipsarević, "krvnik" Blaža Kavčiča in povratnik na veliko sceno del Potro v finalu Delray Beacha!

27.02.2011
DELRAY BEACH, ZDA - Srb Janko Tipsarević in Argentinec Juan Martin del Potro se bosta pomerila v finalu ATP 250 turnirja v ZDA!

Še ena potrditev, da je naš Blaž Kavčič (izgubil v 3 nizih) v življenjski formi, je uvrstitev njegovega "krvnika" iz 2. kroga Srba Janka Tipsarevića v finale Delray Beacha. Janko je v polfinalu odpravil Japonca Keija Nišikorija s 6:4, 6:4 v nizih. Tipsarević, 6. nosilec turnirja in trenutno 52. igralec sveta, bo v finalu lovil svojo 1. ATP lovoriko. Edini niz na turnirju do sedaj je izgubil proti  Blažu Kavčiču!

Janko Tipsarevič : "Zelo sem zadovoljen z današnjo zmago in celotnim tednom. Pred menoj je še en dvoboj in upam da bom zadržal nivo igre skozi ves teden tudi v finalu"!

Srb ni izgubil svojega servisa proti Japoncu, sam pa je izkoristil priložnost za odvzem v 9. igri prvega niza in v 3. igri drugega niza :

"Mislim, da je bila glavna razlika v servisu. S svojim servisom sem lahko dosegal lahke točke, medtem ko se je moral Kei garati za vsako".

Veliki Juan se vrača!

Povratnik na veliko sceno argentinski zvezdnik Juan Martin del Potro, ki je v letu 2010 nastopil samo 3 ATP turnirjih, se je uvrstil v finale preko 2. nosilca Američana Mardyja Fisha s 6:1, 7:5 v nizih. To je njegov 1. finale po osvojitvi OP ZDA leta 2009, dobro formo pa je nakazal že v San Joseju in Memphisu, kjer je igral v polfinalu.

Juan Martin del Potro : "Zame je ta povratek neverjeten. Z dneva v dan poskušam biti še boljši. Rad bi igral tako kot leta 2009, a to je zelo težko. Jutri bom v svojem prvem finalu po letu 2009 in to je čudovito"!

Argentinec je letel skozi 1. niz, a se je Američan vrnil in v 2. povedel s 4:1. Juan se ni hotel predati in je izenačil na 4:4. Mardy je še povedel s 5:4, zadnje tri igre pa je dobil Juan in se veselil zmage.