Janku Tipsareviću je le uspelo zmagati na turnirju serije ATP!

02.10.2011
KUALA LUMPUR, MALEZIJA - Štirikrat je srbski teniški igralec Janko Tipsarević že igral v finalu turnirjev serije ATP, a vedno ostal praznih rok. No, danes se to ni ponovilo. V finalu Kuala Lumpurja je premagal Marcosa Baghdatisa.

Moskva 209, Hertogenbosch 2010 in Eastbourne ter Delray Beach 2011 so turnirji, na katerih je Tipsarević ostal praznih rok v velikem finalu (edini znotraj Top 20, ki še ni imel turnirske zmage), Kuala Lumpur 2011 pa se bo z zlatimi črkami vpisal v njegovo teniško kariero. Lovorika najboljšega je v njegovih rokah potem, ko je v nedeljskem finalu s 6-4, 7-5 premagal Ciprčana Marcosa Baghdatisa.

A vse ni šlo tako gladko kot kaže rezultat. V končnici drugega niza se je Srb še kako namučil, da je zaključil dvoboj in strl žilavega Ciprčana. Pri 5-4 je zapravil servis za zmago, nato prišel še do petega brejka v dvoboju in v 12. igri z dvema zaporednima asoma spet prišel do 'match pointa'. Tudi to ni bilo dovolj, kajti 27-letni Beograjčan je potreboval še dve žogici, da je končno lahko obrisal pot iz obraza in se veselil prvenca na ATP Touru.

Trenutno 17. igralec sveta, ki je kotiral kot 3. nosilec, je potreboval 2 uri in 6 minut, za zmago. V prvem nizu je ob petih brejk priložnostih na obeh straneh izkoristil eno več, v drugem pa ob šestih na obeh straneh z enako učinkovitostjo (en brej več) zlomil leto mlajšega tekmeca iz Limassola (60. na ATP) in s tem tudi izenačil medsebojno razmerje na 2-2.

Cipčan Marcos Baghdatis je letos prvič igral v finalu

Tipsarević je za zmago dobil 250 točk na ATP lestvici in 155,000 USD, finalist Marcos Baghdatis, pred petimi leti že 8. igralec sveta, pa je vknjižil 150 točk in 81,500 USD. Ciprčan ima sedaj razmerje v finalih 4-7, nazadnje pa je dvignil lovoriko pred skoraj dvema letoma, ko je pokoril konkurente v Sydneyu.