Jekleni Grega Žemlja "zlomil" še Bernarda Tomiča in osvojil 2. turnir v karieri!

13.02.2011

CALOUNDRA, AVSTRALIJA Grega Žemlja je na najboljši možni način zaključil nastop na 50.000$ vrednem teniškem turnirju serije challenger v Caolundri, ki se je igral na trdi podlagi. V finalu je "zlomil" še 5 nasprotnika v  tem tednu, veliki up Avstralije Bernarda Tomiča, s 7:6(4), 6:3 v nizih. BRAVO!!!

1. niz se je odločil v podaljšani igri, kjer je Grega ponovno pokazal jeklene živce in tako dobil vse podaljšane igre, ki jih je odigral na turnirju (4). V 2. nizu je nasprotnika pustil na treh dobljenih igrah in mu tako vrnil za lanski poraz v četrtfinalu Burnieja, v njunem edinem medsebojnem srečanju pred tem!

Bernard Tomić je bil tokrat nemočen

Grega Žemlja je tako po decembru 2008 (Cancun, Mehika), ko je je kot prvi Slovenec v zgodovini osvojil turnir serije challenger, prišel do svoje 2. lovorike v karieri. Zmaga mu je prinesla 80 ATP točk in 7.200$!

Odlične igre Blaža Kavčiča in Grege Žemlje, so tudi lepo povabilo slovenskim ljubiteljem tenisa na ogled dvoboja Slovenije in Finske v Davisovem pokalu, ki se bo igral v hali Tivoli v začetku marca!

Foto : images.google
Pripravil : Marjan B.