John Isner zmagal v domačem mestu!

27.08.2011
WINSTON SALEM, ZDA - Američan John Isner, ki je odraščal v bližnjem mestu Greensboro, je v Winston Salemu prišel do 3. turnirske zmage v karieri.

Pred družino in svojimi najbljižimi prijatelji, je visokorasli Američan John Isner dvignil lovoriko na ATP turnirju serije 250 v Winston Salemu.

Turnir Winston-Salem Open at Forest Wake University je bil na sporedu prvič, Isner pa je v velikem finalu premagal Francoza Juliena Benneteauja s 4-6, 6-3 in 6-4. Številka 113. svetovnega tenisa Julien Benneteau se v 1. nizu ni soočil z žogo za brejk nasprotnika, na svoj servis pa je dobil kar 20 točk od 23. Pri 4-4 mu je uspel odvzem servisa, niz pa je dobil po 34 minutah igre. V drugem je Isner dvignil nivo. Zadel je šest asov, tako kot Francoz v 1. nizu, pa je Američan strl servis tekmeca proti koncu. V odločilnem delu srečanja, je Isner izkoristil drugo brejk priložnost za prednost 3-2, ki jo je obdržal vse do konca. Dvoboj je trajal 2 uri.

John Isner na zadnji grand slam sezone (US Open) prihaja z lepo popotnico - zmago v Winston Salemu

Benneteauju ni uspelo, da bi v letošnji sezoni postal deveti igralec s prvo zmago v karieri. Pri 29-letih je zapravil veliko priložnost, da bi do zmage prišel kot kvalifikant, kar je nazadnje uspelo Sergeju Stahovskemu novembra leta 2009 v St. Petersburgu.

Na drugi strani je John Isner prišel do druge lovorike v zadnjih šestih tednih, od zadnjih 21 dvobojev, pa jih je dobil 17. Najboljši je bil takoj po Wimbledonu, na travnatem turnirju v Newportu.