John Isner dobil dramatični finale v Winston-Salemu!

25.08.2012
WINSTON SALEM, ZDA - Američan John Isner je zmagovalec teniškega ATP turnirja serije 250 v Winston-Salemu, ki je bil zadnji pred turnirjem za grand slam v New Yorku.

Trije tenisači iz TOP 10 so se udeležili turnirja v Severni Karolini, dva izmed teh sta se uvrstila v veliki finale. Začinila sta ga izjemna serverja Tomas Berdych in John Isner, smetano pa je po 2 urah in 26 minutah izenačene borbe pobral Američan, ki je slavil s 3-6, 6-4 in 7-6(9) in ubranil lovoriko. Isner je ubranil tri zaključne točke Čehu in drugič osvojil en turnir dvakrat zapored po juniju in Newportu.

Eden najvišjih tenisačev na turneji John Isner je imel v tednu dve težki borbi, iz obeh pa je izšel kot zmagovalec. Že v 2. krogu ga je mučil Slovak Martin Kližan, ki je položil orožje v 3. nizu pri 7-5, prvopostavljeni Tsonga pa je izgubil po tajbrejku 3. niza. Prav takšen izhod je v finalu doživel tudi Tomas Berdych v finalnem dejanju, le da je bila tekma še bolj tesna, končala se je šele po 20 točkah v podaljšani igri tretjega niza.

Isner, ki je branil naslov, je izgubil prvi niz, toda nato preobrnil rezultat. Na osrednjem terenu je Čeh v uvodnem nizu dvakrat strl servisno igro Američana, v drugem in tretjem pa ostal sploh brez takšne priložnosti. Na drugi strani je Američan izkoristil sploh edino priložnost za odvzem servisa ter dobil finale in novih 250 točk plus največji ček (74,630 USD), ki ga bo lahko vnovčil. Američan je zopet imel serijo asov. Na koncu jih je zadel 22, osvojil pa je celo točko manj od Čeha.

Tomas Berdych je izgubil finale Winston-Salema za mišjo dlako

To je bil 12. finale za Johna Isnerja in 5. naslov v karieri, po hitrem izpadu na letošnjem Wimbeldonu pa beleži super rezultate (18-3) ter bo eden tihih favoritov za možna presenečenja v končnici OP ZDA. Čeh Tomas Berdych je lažje prišel do 15. finala kariere, a ostal brez lovorike (7-8). Vseeno bo v New Yorku poskušal izboljšati svoj rezutat, saj še nikdar ni igral v četrtfinalu.

Isner je z zmago v finalu tudi izenačil medsebojni izid na 2-2. Dva dvoboja na pesku je dobil Berdych, 27-letni Isner, najboljši Američan na ATP lestvici, pa oba na trdi podlagi, vključno z današnjim. Za nameček se je prebil na drugo mesto turneje US Open Series.