Juvanova izgubila v kvalifikacijah Cincya, prvem nastopu po Wimbledonu

14.08.2022
CINCINNATI, ZDA - Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je na mastersu v Cincinnatiju izgubila v 1. krogu kvalifikacij.

Kaja Juvan je nazadnje nastopala na sveti wimbledonski travi, sedaj se je vrnila v tekmovalni ritem v kvalifikacijah mastersa ali turnirja serije WTA 1000 v Cincinnatiju. Kot 13. nosilka kvalifikacij je bila prekratka že v 1. krogu, s 6-1, 4-6 in 6-2 jo je ugnala Poljakinja Magdalena Frech.

Na Wimbledonu se je Ljubljančanka prebila do 3. kroga, daljša pavza pa vedno pusti posledice. 21-letnica, trenutno 67. igralka sveta, se je s tri leta starejšo tekmico pomerila tretjič in drugič ostala praznih rok. Pred tem obračunom sta se dvakrat pomerili leta 2020 in to zapored, najprej je v Palermu zmagala Kaja, Magdalena teden dni kasneje v Pragi, obe tekmi pa sta bili na pesku, prav tako v kvalifikacijah.

2 uri in 4 minute sta bili na trdi podlagi terena v Cincinnatiju Slovenka in Poljakinja (107. na WTA), slednja pa je imela več od igre. Juvanova je uspela izenačiti po izgubljenem uvodnem nizu, v katerem je Frechova kar trikrat vzela servis, v drugem pa je Kaja zbrala dva brejka. V tretjem delu je bila naša igralka brez brejk žoge, Poljakinja pa je od šestih izkoristila dve in zanesljivo zmagala. Razmerje točk na koncu je bilo 100:78.

Cincinnati je prva postaja Kaje pred vrhuncem zadnjega dela sezone, konec avgusta se namreč začne zadnji grand slam v New Yorku.