Kaja Juvan že v glavnem delu Acapulca!

24.02.2020
ACAPULCO, MEHIKA - Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je uspešno opravila kvalifikacije v Mehiki!

19-letna Kaja Juvan, 125. igralka sveta, je zmagala v 1. krogu kvalifikacij WTA turnirja v Mehiki. Po dveh podaljšanih uigrah s 7-6(5), 7-6(2), je strla 23-letno Argentinko Nadio Podorosko, sicer 173. na WTA lestvici.

Veliko dela je imela Ljubljančanka v uvodu kvalifikacij Acapulca. Štiri leta starejšo nasprotnico je uspela premagati po 2 urah in 10 minutah izenačene tekme, v kateri sta imeli obe 14 brejk žogic, izkoristili sta jih po pet. Podoroska je bila nekoliko boljša na prvem začetnem udarcu, Kaja pa na drugem, oba niza pa sta bila odločena po tajbrejku, v katerem je Kaja pokazala svojo trdnost in se prebila v 2. krog. Pomerili sta se prvič v karieri.

Za vstop v glavni del sta bili potrebni dve zmagi, Juvanova je v 2. krogu premagala še 28-letno Paragvajko Veronico Cepede Royg, 152. igralko sveta. Rezultat se je glasil 6-2, 6-3 v nizih. Med seboj sta igrali prvič.

Kaja je finalni dvoboj odigrala veliko bolje kot včerajšnjega. Ves čas je kontrolirala potek igre in nasprotnici 5 x odvzela servis, sama je oddala le enega. Bila je boljša v vseh pomembnih elementih teniške igre. Vse skupaj je trajalo uro in 22 minut in glavni del je bil tu. Tam se bo pridružila še eni Slovenki Tamari Zidanšek, ki je uvrščena neposredno. V konkurenci parov nastopa Dalila Jakupovič skupaj s Črnogorko Danko Kovinič!

Kaja Juvan si je priigrala najmanj 19 WTA točk (18+1) in 2.300$ denarne nagrade!