Kavčič izgubil v 2. krogu Wimbledona, a vzel niz favoriziranemu 12. nosilcu

02.07.2015
WIMBLEDON - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se iz Wimbledona poslavlja po 2. krogu, a je vzel niz 12. nosilcu Gillesu Simonu.

Slovenski teniški as Blaž Kavčič (107. na ATP) se je prvič uvrstil v 2. krog Wimbledona, kjer mu je nasproti stal 12. nosilec 30-letni Francoz Gilles Simon (13.)

Po gladko izgubljenih uvodnih nizih se je nato dobro upiral ( v 3. nizu) favoriziranemu nasprotniku. Blaž je v 2. igri 3. niza končno naredil brejk in malo kasneje na svoj servis povedel s 3-0. Francoz se je vrnil, v 9. igri z drugim odvzemom servisa v nizu že serviral za zmago, pa je na plan spet prišla izjemna nepopustljivost Ljubljančana. Boril se je za vsako točko in podaljšal tekmo s še enim brejkom (5-5). Še več, Kavčič je dobil tajbrejk in vzel niz francoskemu tenisaču, le ta pa je v 4. nizu vendarle postavil stvari na svoje mesto in slavil s 6-1, 6-1, 6-7(5), 6-1 po 2 urah in 30 minutah.

28-letni Kavčič je pred dvema dnevoma prvič dobil dvoboj na t.i. sveti travi. Petič igra na Church Roadu, leta 2012 pa je bil tu tudi kot olimpionik, ko je branil slovenske barve. Žreb mu je v 2. krogu namenil težkega tekmeca, proti kateremu ni imel kaj izgubiti, v 3. nizu pa je pokazal, da se dobro znajde na travnati podlagi in to kljub temu, da ima ogromno težav z zdravjem.

Blaž je na Wimbledon prišel brez trenerja, saj se je pred kratkim razšel s Trupejem, zaenkrat pa novega ne bo iskal. Na tribunah je imel podporo dekleta Lare Koren, ki so trdo držali pesti za najbolj trofejnega slovenskega tenisača.

Blaž Kavčič je tako osvojil 47.000 britanskih funtov (73.000 $) in 45 ATP točk.