Kavčič po skoraj štirih urah ostal brez zadnjega kroga kvalifikacij v Parizu

27.05.2021
PARIZ, FRANCIJA - Maratonski obračun 2. kroga kvalifikacij med Blažem Kavčičem in Hugom Dellienom je dobil Bolivijec.

Izkzšeni slovenski tenisač Blaž Kavčič je za las obstal pred odločilnim krogom kvalifikacij na OP Francije. V 2. krogu ga je po 3 urah in 39 minutah strl Bolivijec Hugo Dellien, 12. nosilec, z rezultatom 7-6(4), 6-7(4), 6-4.

Odlično se je soočil s favoriziranim 27-letnim Južnoameričanom sedem let starejši Kavčič (216. na ATP). Hogo Dellien, trenutno 124. igralec sveta, je v dobri formi in ni veliko manjkalo, da bi ga Ljubljančan presenetil. Če ne drugega Blažu ni očitati borbenosti, le to kaže skozi celotno kariero. Res težko je najti tako nepopustljivega tenisača kot je Kavčič, boril se je do zadnje kaplje potu.

Uvodna dva niza sta se končala v podaljšani igri. Po začetni nervozi, ko sta oba dvakrat izgubila servis sta 1. niz odločala v tajbrejku, v katerem je ena nevsiljena napaka Blaža prinesla vodstvo Bolivijcu 5/3, dovolj je bilo za kasneje osvoje niz. V 2. nizu je Slovenec vodil že 5-1, pa je moral kožo reševati v tajbrejku. Tu je povedel 5/2 in vodstva tokrat ni izpustil. Na nož je šlo v tretjem delu. Dellien je ušel na 2-0, Kavčič izenačil na 2-2. Bolivijec je grozil na vsaki servisni igri Blaža, a se naš teniški as ni dal. S skrajnimi močmi je odbil vse napade, v 9. igri pa je Dellienu le uspelo. Pri 5-4 je serviral za zmago, a se je moral za to kar lepo potruditi, Blaž mu ni pustil niti ene lahke točke. Med seboj sta igrala prvič.

Blaž Kavčič je za 2. krog kvalifikacij v Parizu prejel 16,000 evrov.