Kavčič zavezal kravato, a vseeno izpadel v 2. krogu Busana

17.05.2017
BUSAN, JUŽNA KOREJA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je na ATP Challengerju v Južni Koreji izpadel v 2. krogu.

Prvo imel slovenskega tenisa Blaž Kavčič se je kot 3. nosilec zataknil v osmini finala 150,000 USD vrednega Challengerja v Busanu.

Na trdi južnokorejski podlagi ga je izločil nekdanji 47. igralec sveta, sedaj pa 123. na ATP lestvici, 32-letni Go Soeda iz Japonske. Rezultat 6-4, 0-6, 6-3.

Vodilni slovenec na ATP lestvici (118.) je celo zavezal kravato nasprotniku, a osvojen 2. niz brez izgubljene igre za končni izhod tekme ni imel pomena. V uvdnem nizu je Azijec prišel do dveh brejkov, v omenjenem drugem osvojil le 10 točk, nato pa v tretjem zaigral kot prerojen in izkoristil vse tri priložnosti za odvzem začetnega udarca. Dvoboj je trajal 2 uri in 3 minute. Ljubljančan je imel slab izkoristek drugega servisa, le 34%.

To je bil že sedmi medsebojni obračun Blaža z Japoncem (vedno na trdi podlagi), ki je znižal zaostanek na 3-4. Dvakrat sta se merila tudi na višjem nivoju in oba obračuna je dobil Slovenec, leta 2010 na OP avstralije in 2014 v Sydneyu.

30-letni Kavčč je v Busanu osvojil 10 točk in 2,580 ameriških dolarjev.