Težka zmaga Kavčiča v 1. krogu Busana

15.05.2017
BUSAN, JUŽNA KOREJA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je dobil uvodni obračun na ATP Challengerju v Busanu, a se je moral krepko potruditi.

30-letni slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je moral zelo potruditi, da je v 1. krogu močnega ATP Challengerja v Busanu zlomil odpor Američana Sekou-a Bangoure. Po 2 urah in 36 minutah je zmagal z rezultatom 6-0, 6-7(2), 7-5.

Kavčič je 3. nosilec južnokorejskega turnirja na trdi podlagi in lovi pomembne točke, za vstop v TOP100 na ATP lestvici. Trenutno je 118. igralec sveta.

Uvodni niz je zlahka dobil Ljubljančan in nič ni kazalo, da bi to lahko postal dolg dvoboj s 25-letnim Američanom, 275. na ATP lestvici. Tekmec je dobil le 11 točk, trikrat izgubil servis in kravato. Nadaljevanje je prineslo borbo za vsako točko. Blaž je tudfi v 2. nizu vpisal tri brejke, toda sam prav tolikokrat izgubil svojega. Podaljšana igra je pripadla temnopoltemu Američanu in sledil je 3. niz. Tudi v odločilnem delu je slovenski teniški as potreboval tri odvzeme servisa, da je na kolena spravil žilavega nasprotnika. Kavčič je naredil 10 dvojnih napak, slabše je odigral na dugem servisu, posledica tega pa je bila izenačena tekma.

V 2. krogu bo njegov nasprptnik zmagovalec dvoboja med povabljenim domačinom Seong-Čan Hongom in Japoncem Go Soedo.