Neverjeten preobrat Ćorića za prvo lovoriko v karieri

16.04.2017
MARAKEŠ, MAROKO - Dvajsetletni Borna Ćorić je v v finalu premagal Philippa Kohlschreiberja in se v tretjem poskusu dokopal do prve zmage na Touru.

Borna Ćorić je zmagovalec turnirja serije 250 v Marakešu, kjer je moral lani v finalu priznati premoč Federicu Delbonisu. Mladi Hrvat je igral tretji finale v karieri in bil na pragu tretjega poraza, a se je tako v drugem kot v tretjem nizu vrnil po brejku zaostanka in na koncu s 5:7, 7:6(3), 7:5 strl veterana Philippa Kohlschreiberja.

Povratek v dvoboj se je začel v 12. igri drugega niza, v kateri je ubranil pet zaključnih žogic nasprotnika in izsilil podaljšano igro, ki jo je dobil s 7:3. V tretjem nizu je prav tako zaostajal z brejkom (1:3 in 2:4), po napaki Kohlschreiberja, ki je jezo stresel nad loparjem, pa je izenačil na 4:4. Hrvat je nato dobil dve zaporedni servisni igri in imel v 12. na voljo tri zaključne žogice. Izkoristil je drugo, potem ko je bil dovolj hiter na skrajšano žogo Nemca.

Ćorić je izstrelil 10 asov in se veselil zmage po dveh urah in 38 minutah. ''Imel sem nekaj sreče. Mislil sem, da je bržkone konec,'' je priznal zmagovalec, poraženec pa je dodal: ''Na žalost je to zelo boleč trenutek, a odigrala sva dober finale. Borna, dobro sva se borila, zaslužiš si.''