Kralj peska krepi uverturo za Roland Garros. Nadal slavil tudi v Madridu.

15.05.2017
MADRID, ŠPANIJA - Rafa Nadal je dobil še tretji veliki peščeni teniški turnir v letošnji sezoni, saj je slavil tudi na Mastersu v Madridu.

V velikem finalu ATP1000 turnirja v Madridu je pod težo odlične forme in igre Rafaela Nadala padel tudi Dominic Thiem. Španski teniški velemojster zbira lovorike na pesku po tekočem traku. Letos je spet v fantastični formi. Po desetem naslovu v Monte Carlu in Barceloni, je petič dobil Mutua Madrid Open in se z zmagami na Mastersih izenačil z Novakom Đokovičem. Oba jih imata 30.

Nadal si je povrnil naslove na pesku. Odličen teden v španski prestolnici je kronal v finalu, ko je s 7-6(8), 6-4 premagal Avstrijca Dominica Thiema.

Morda je imel v Monaku inspiracijo, v Barceloni nekoliko slabšo konkurenco, a v ''magični kocki'' je pokazal, da je z obema nogama zakorakal na pot prvaka, pot kralja peska. To je tretji naslov 30-letnega Majorčana v zadnjem mesecu. Brez dvoma ima vse možnosti, da se vrne na 1. mesto ATP lestvice, trenutno je četrti.

Uvodni niz finala bo šel v zgodovino. Nadal in Thiem sta ga končala po veliki bitki v 1 uri in 20 minutah, na koncu je bil Španec srečnejši v podaljšani igri, ki se je končala 10/8. Pred tem je Thiem vpisal brejk, Nadal pa je hitro vrnil in izenačil stanje. V 10. igri je bilo dramatično na servis Avstrijca. Le ta je zaostajal 0:40 in se soočil s tremi žogami za niz tekmeca. No, Dominic je odigral maestralno in se vrnil v niz. V drugem delu je Rafa na začetku odvzel servisno igro in nato s težavami, a vendarle tekmo pripeljal do zmagoslavnega konca.