Kvitova pred OP ZDA osvojila še New Haven!

26.08.2012
NEW HAVEN, ZDA - Češka teniška igralka Petra Kvitova bo na prihajajočem zadnjem grand slamu sezone 'vroča roba'. Po naslovu na WTA turnirju v Torontu, je zmagala tudi v New Havnum, ko je v finalu po dveh izenačenih nizih premagala Rusinjo Marijo Kirilenko.

V zadnjih treh  tednih je nekdanja zmagovalka Wimbledona dobila dva teniška turnirja serije WTA premier ter se v New York odpravlja z veliko mero samozavest. Kako je le ta visoka, bo prva okusila najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog, ki je njena tekmica v uvodnem krogu.

Jasno, Petra Kvitova je tudi zmagovalka  ameriške serije turnirjev pred OP ZDA, t.i. US Open Series, to pa je bilo jasno že dva dni nazaj. Čehinja je v soboto  v New Havnu nato le še dokončala delo in  prišla  do naslova, po zmagi v finalu s 7-6, 7-5 proti Mariji Kirilenko.

V 1. nizu se je Kvitova  soočila s set priložnostjo tekmice in nato dobila maratonski tajbrejk, v drugem delu tekme pa se je pobrala po zaostanku 2-5, tudi v tem nizu pa je izničila žogo za niz.

''V podaljšani igri sem igrala točko po točko, enostavno nisem mislila na rezultat. Bilo je zelo, zelo tesno in vesela sem, da sem ga dobila. Za tem sem bila psihično povožena in brez energije. Zgledalo je kot da hodim, ne tečem. Po ogromno napakah sem se znašla v zaostanku. Ostalo mi je le, da pošiljam žogice v polje. Na srečo sem opustila misli na taktiko in udarce'', je povedala Čehinja, ki je v New Havnu kotirala mkot 2. nosilka. ''Kar naenkrat je bilo 7-5'', je še dodala Petra, ki je prišla do 9. turnirske zmage v karieri.

Na OP ZDA bo češka tenisačica 5. nosilka in ena glavnih favoritinj za končno zmago.