Zmagovalki Pariza in Pattaye padli v 1. krogu Dubaja!

16.02.2011
DUBAJ, Z.A.E. - Na močnem, več ko 2 milijona USD vrednem WTA turnirju serije Premier, sta izgubili zmagovalki turnirjev prejšnjega tedna.

Zmagovalki turnirjev v Parizu in Pattayi prejšnji teden, Čehinja Petra Kvitova in Slovakinja Daniela Hantuchova, sta se že v 1. krogu poslovili od močnega WTA turnirja "Barclays Dubai Tennis Championships" v Dubaju!

Velikokrat se zgodi, da zmagovalka ali zmagovalec turnirja že takoj na naslednjem izgubi v 1. krogu, še posebej, če je na voljo premalo časa za odmor po velikem slavju in se pri tem še veliko potuje in se ustvarja časovna razlika.

Petra Kvitova je pred dvema dnevoma v finalu Pariza premagala sedaj že 1. igralko sveta Kim Clijsters, v Dubaju pa kljub temu da je dala vse od sebe, ni imela dovolj moči in je v 1. krogu izgubila proti kvalifikantki Japonki Ajumi Moriti s 7:6(2), 7:6(3) v nizih. Kvitova je bila počasna in utrujena. To je bil šele njen 2. poraz v tej sezoni (prvi na OP Avstralije), saj je osvojila  Brisbane in Pariz, na WTA lestvici pa se je povzpela že na 14. mesto!

Še bolj pa je bila na igrišču videti utrujena Daniela Hantuchova, ki je v nedeljo osvojila turnir v Pattayi. Nekdanja 5. igralka sveta Rusinja Ana Čakvetadze, ki je daleč od nekdanje slave, je imela lahko delo in je na koncu slavila s 6:1, 6:3 v nizih. Ani je letos šele drugič uspelo zmagati v 1. krogu WTA turnirja v 4 poskusih!

Od turnirja se je poslovila tudi 13. nosilka, srbska teniška princeska Ana Ivanovič, ki je izgubila proti izkušeni Švicarki Patty Schnyder s 6:4, 6:7(2), 2:6 v nizih! Pri Ani se že kažejo posledice, saj je sedaj brez trenerja. Izgubila je tudi njena mlajša rojakinja Bojana Jovanovski kar pa je bilo pričakovano, Bojano je porazila Belgijka Yanina Wickmayer s 5:7 ,6:3, 2:6 v nizih.