Kyrgios razorožil Raonica v Miamiju, Nišikori ubranil 5 zaključnih žog

01.04.2016
MIAMI, ZDA - Zadnja dva polfinlista teniškega Mastersa v Miamiju sta Nick Kyrgios in Keji Nišikori.

Avstralec Nick Kyrgios je na ATP1000 turnirju v Miamiju debitiral v četrtfinalu ter premagal velikega serverja Milosa Raonica s 6-4, 7-6(4). Kyrgios je konvertiral eno od šestih brejk žogic in je bil sploh edini, da je Kanadčanu vzel začetni udarec v tem tednu. Ja, ena izguba servisa je pomenila, da je Raonic zapustil Crandon Park.

''Mislim, da sem naredil velik napredek pri returnu v letošnji sezoni. S tem si priigram veliko več priložnosti, ki so še kako pomembne za izhod tekme'', je povedal Nick po 1 uri in 44 minut, kolikor je trajal dvoboj. Kyrgios je prvi Avstralec po Hewittu (2002), ki se je prebil med štiri v Miamiju, v ponedeljek pa bo prvič v TOP20 na ATP lestvici. Med dvajstererico se je tako mlad tenisač nazadnje prebil Marin Čilič (2009).

Pravo dramo pa sta ponudila Keji Nišikori in Gael Monfils. Japonec je francoskemu tenisaču izničil kar 5 žogic za zmago, da je na koncu slavil s 4-6, 6-3, 7-6(3).

16. nosilec Monfils je že v uvodni igri vzel začetni udarec, z izjemnim in močnim začetnim udarcem pa je nadzoroval položaj. Ko je 'samuraj' dobil 2. niz, se je vse odločalo v tretjem, v katerem se je moral temnpolti Francoz najprej izvleči iz brejka zaostanka, potem pa si je priigral 4 žoge za zmago (skupaj 5). No, Nišikori se je obdržal v igri in na koncu strl tekmeca in najmanj ponovil rezultat iz floridskega turnirja (polfinale 2014).

Keji Nišikori je moral ubraniti 5 žogic za zmago Gaelu Monfilsu, da se je uvrstil v polfinale Miamija