Še en izpad nosilke v Miamiju, v četrtfinalu je klonila Halepova

30.03.2016
MIAMI, ZDA - Na močnem WTA Premier turnirju v Miamiju je izpadla še ena visokopostavljena igralka, 5. nosilka Simona Halep.

Petopostavljena Simona Halep je v četrtfinalu morala priznati premoč Timei Bacsinszky. Švicarka je slavila s  4-6, 6-3, 6-2 čeprav je izgubila uvodni niz.

Timea, 19. nosilka turnirja na Floridi, je v četrtfinalu oddala šele drugi niz v tem tednu. Samozavestno je nadaljevala dvoboj in po 2 urah in 30 minutah preobrnila potek za super zmago in polfinale pred očmi rojakinje, letošnje zmagovalke svetovnega pokala v alpskem smučanju Lare Gut.

26-letna Švicarka je imela pred časom veliko težav s poškodbami. ''Vrnila sem se po mučni poti. Prav Simona je bila v zadnjih letih zame prava inspiracija, da se da s trdim delom priti daleč. Ta zmaga je zame nekaj neverjetnega'', je povedala 26-letna Švicarka, ki se bo v borbi za finale merila s Svetlano Kuznjecovo. Bacsinszkyeva je na poti do polfinala izločila kar nekaj zvenečih imen, med drugim Radwansko in Ivanovičevo.

Romunka Simona Halep je naslednja v vrsti odpisanih visoko postavljenih na WTA turnirju v Crandon Parku

Rusinja je v 4. krogu senzacionalno počistila s prvo favoritinjo Sereno Williams, vse skupaj pa nadgradila z zmago proti rojakinji Jekaterini Makarovi z rezultatom 6-7(3), 6-4, 6-3. Prav tako kot Bacsinszkyeva, se je Kuznjecova pobrala po izgubljenem prvem delu srečanja, Makarovi pa je v 3. nizu kar trikrat odvzela servisno igro.

Miami Open presented by Itau
Kategorija: WTA Premier Mandatory
Datum: 22.03.2016 - 03.04.2016
Žreb: S-96 D-32
Nagradni sklad: $ 6,134,605

15-Svetlana Kuznetsova (Russia) beat 30-Ekaterina Makarova (Russia) 6-7(3) 6-4 6-3
19-Timea Bacsinszky (Switzerland) beat 5-Simona Halep (Romania) 4-6 6-3 6-2