Li Na je prizemljila Kvitovo ter rešila Wozniackijevo; Srebotnikova v finalu dvojic

12.01.2012
SYDNEY, AVSTRALIJA - V velikem finalu dvojic premier turnirja v Sydneyu sta tudi Kata in Kveta. Kitajka Li Na v polfinalu izločila ''nepremagljivo'' Petro Kvitovo, kjer ji bo v finalu na poti Belorusinja Viktorija Azarenka.

Caroline Wozniacki še naprej ostaja 1. igralka sveta. Zahvalo pa Danka lahko pošlje Kitajki Li Na, ki je v polfinalu ustavila Čehinjo Petro Kvitovo ter ji po dolgem času prizadejala poraz na teniškem terenu.

Kitajka je uprizorila veliki 'come back' po zaostanku 1-6, 1-3. Kot aktualna zmagovalka Sydneya, ko je lani kot prva Kitajka osvojila premier turnir, je bila danes v velikih težavah proti Čehinji. Prvi niz je izgubila po le 26 minutah, za nameček pa se je soočila še z brejkom takoj na začetku drugega.

''Nisem vedela kaj se dogaja. Ona je igrala globoke flat udarce in nisem imela možnosti, da sem ji vrnila dolge žoge. Poklicala sem trenerja, ki mi je dejal, da bom s tako igro hitro zapustila teren. Po 50-ih minutah bova odšla na letališče, brez šale, so bile njegove besede. Vseeno je verjel vame, če bom le igrala tako kot znam'', je povedala Azijka.

Pri 4-5 je Li Na nanizala 5 zaporednih iger ter si tako tlakovala pot do zmage. Na koncu je vknjižila 12 točk od 13 ter dvignila roke v znak zmagoslavja. To je bil že drugi obračun tekmic, kjer se je Kitajka vrnila. Lani na OP Francije je nadoknadila zaostanek 0-3 v 3. nizu.

''Škoda, ker nisem dobila drugega niza. To je tenis. Kar nekaj nas je, ki zaslužimo 1. mesto na WTA lestvici in Li Na je ena od njih'', pa je dejala Kvitova po porazu v polfinalu.

Viktorija Azarenka se bo v velikem finalu premier turnirja v Sydneyu pomerila s Kitajko Li Na

Li Na, ki ima za sabo zadnje tri zmage nad Top 2 igralkami sveta, se bo v velikem petkovem finalu udarila z Belorusinjo Viktorijo Azarenko. Tudi v tem dvoboju smo videli preobrat, ki je uspel Belorusinji po izgubljenem prvem nizu z 1-6. Poljakinja Agnieszka Radwanska, sploh prva iz te dežele, ki ji je uspelo premagati številko 1 (včeraj v četrtfinalu je izločila Caroline Wozniacki), danes ni uspela obdržati ritma igre vse do konca.

Li Na in Viktorija Azarenka imata medsebojno razmerje 4-2 v korist Kitajke.

Kata in Kveta iščeta prvo turnirsko zmago v letošnjem letu

V velikem finalu dvojic se bosta pomerila prva para turnirja na olimpijskih prizoriščih. Velenjčanka Katarina Srebotnik, ki je v paru s Kveto Peschke 1. nosilka, je ugnala navezo Kops-Jones/Spears po super tajbrejku s končnim rezultatom 6-7, 6-3, 10-5 medtem, ko sta Liezel Huber in Lisa Raymond ustavili Rusinji Kirilenko/Petrova.

Kata in Kveta sta aktualni zmagovalki Wimbledona, Liezel in Lisa pa OP ZDA. Boljšega finala dvojic si gledalci ne bi mogli zaželeti. Kata in Kveta, srečno v finalu.

V finalu zaključnega turnirja osmerice v Carigradu sta slavili Lisa in Liezel. Bosta Kvata in Kveta vrnili udarec v finalu Sydneya?