Lleyton Hewitt pri 33-letih osvojil dvojno krono na zadnjem travnatem turnirju sezone!

14.07.2014
NEWPORT, ZDA -Avstralski tenisač Lleyton Hewitt je veliki zmagovalec zadnjega turnirja na travi, ki se tradicionalno igra v Newportu.

33-letni 'kenguru' je šele sedaj osvojil prvo dvojno krono na ATP turneji, saj je v Newportu slavil v posamični konkurenci in dvojicah.

Najprej je Lleyton Hewitt v finalu po izenačenem boju premagal Iva Karloviča s 6-3, 6-7(4), 7-6(3), nato pa z rojakom Guccionejem še Erlicha in Rama s 7-5, 6-4.

Dvakrat je bil Hewitt v finalu Newporta, končno pa mu je uspelo osvojiti tudi to lovoriko. ''Končno sem dvignil pokal na zame pomembnem turnirju. Zadnja leta sem bil blizu lovoriko, no sedaj jo le imam'', je bil presrečen Avstralec, ki je postal četrti aktiven tenisč, ki ima v lasti vsaj 30. naslovov iz ATP turnirjev. Hewitt je igral 10. finale na travnati podlagi, kar osemkrat pa je zmagal. Sedaj ima lovorike iz petih različnih travnatih turnirjev, res fascinantno.

V finalu je imel Hewitt težkega nasprotnika, visokoraslega Hrvata Iva Karloviča, a je z natančnimi returni na koncu uspel izboriti zmago po 2 urah in pol.

To je bil tudi najstarejši finale po letu 1977. Hewitt in Karlovič skupaj beležita 68 let in 10 mesecev, Rosewall in Gorman pa sta pred 37 leti v Hong Kongu imela 74 let 8 mesecev. Avstralec in Hrvat sta poskrbela tudi za četrti letošnji finale, v katerem sta se znašla dva tenisača, ki imata več kot 30 let.

Ivo Karlovič je kljub porazu lahko zadovoljen, letos pa je igral v finalih na vseh podlagah. Pa naj še kdo reče, da velikan iz predmestja Zagreba ne zna igrati tenisa ter ga krasi samo servis.