Lucas Pouille slavil v Montpellierju

11.02.2018
MONTPELLIER, FRANCIJA - 2. nosilec Lucas Pouille je zmagal na domačem ATP turnirju Open Sud De France, ki se odvija v Montpellierju.

Tretjič v zadnjih 10 mesecih je Lucas Pouille ubranil zaključno žogo in prišel do naslova na ATP turneji.

23-letni Pouille je dobil vsefrancoski finale in s 7-6(2), 6-4 na kolena spravil trikratnega zmagovalca tega turnirja Richarda Gasqueta.

V soboto je Pouille zaostajal 1-6, 3-5, ubranil dve zaključni žogi rojaku Tsongaju, ki je moral nato predati zaradi poškodbe, priložnost za naslov pa je izrabil v finalu, ko je po 87 minutah ugnal Gasqueta. Dokopal se je do druge lovorike na domačih tleh, saj je leta 2016 slavil v Metzu, skupaj pa jih ima na računu pet.

''Zelo sem zadovoljen z današnjo zmago. Bil je težek dvoboj, Richard je neugoden nasprotnik, eden najboljših na Touru. Zelo pomemben je bil prvi niz, ki sem ga dobil po tajbrejku. Upam, da se vrnem naslednje leto in branim lovoriko'', je povedal Pouille.