Tomaš Berdych je ubranil naslov v Šenzenu

02.10.2016
ŠENZEN, KITAJSKA - Teniški ATP turnir v Šenzenu ima starega zmagovalca. Leta 2014 je na prvi ediciji slavil Murray, lani pa Tomaš Berdych, ki je uspešno ubranil naslov v letošnji sezoni.

Češki tenisač Tomaš Berdych si je povečal možnosti za nastop na zaključnem Mastersu v Londonu. Na ATP teniškem turnirju serije 250 v kitajskem Šenzenu je uspešno odbil vse odpade tekmecev in ponovil vajo iz lanskega leta. V finalu je s 7-6(5), 6-7(2), 6-3 padel tretjepostavjeni Richard Gasquet.

Berdych je bil 1. noislec in s tem tudi prvi favorit Odprtega prvenstva Šenzena, ta naslov pa je njegov prvi  letošnjem letu. Trenutno je deveti na lestvici ATP Race, ki pelje na zadnji turnir sezone in ob dobrih predstavah bi se lahko še sedmič zapored uvrstil med osmerico, ki bo novembra lovila prestižne pokal ATP World Tour Finals.

Češkega teniškega matadorja zaradi poškodbe ni bilo na OP ZDA, po povratku pa je prejšnji teden v Sankt Petersburgu prilezel do polfinala. Naslednja postaja mu je že prinesla naslov. ''Pet tednov nazaj sem bil še v bolnišnici, danes stojim tukaj s pokalom zmagovalca. Ja, stvari se hitro menjajo. Na srečo mi gre vse po načrtih'', je povedal 31-letni Berdych, ki je nazadnje dobil turnir lani pred skotaj letom dni v Stockholmu. V Aziji je bil do sedaj uspešen štirikrat. Dvema uspehoma v Šenzenu sledita naslova iz Tokia 2008 in Pekinga 2011.

Finale Šenzena je bil četrti v letošnji sezoni, v katerem sta se merila dva starejša od 30 let. Kar 18 tridesetletnikov se je letos veselilo lovorike na ATP turneji.

Richard Gasquet iz Francije je poskušal ujeti drugi turnirski naslov v 2016. Najboljši je bil v Montpellierju, v finalih pa ima sedaj razmerje 13-13.

Shenzen Open
Kraj: Shenzen, Kitajska
Datum: 26.09.2016 - 02.10.2016
Kategorija: ATP 250
Žreb: S-28, D-16
Nagradni sklad: $ 641,305

1-Tomas Berdych (Czech Republic) beat 3-Richard Gasquet (France) 7-6(5) 6-7(2) 6-3

Polfinale:

1-Tomas Berdych (Czech Republic) beat Thomaz Bellucci (Brazil) 6-2 7-5
3-Richard Gasquet (France) beat Janko Tipsarevic (Serbia) 6-2 4-1 (Tipsarevic retired)

Četrtfinale:

1-Tomas Berdych (Czech Republic) beat 8-Jiri Vesely (Czech Republic) 7-6(1) 3-6 6-2
Thomaz Bellucci (Brazil) beat 4-Bernard Tomic (Australia) 6-2 6-2
Janko Tipsarevic (Serbia) beat Malek Jaziri (Tunisia) 7-6(6) 6-2
3-Richard Gasquet (France) beat Mischa Zverev (Germany) 7-6(4) 7-6(2)

2. krog:

8-Jiri Vesely (Czech Republic) beat Inigo Cervantes (Spain) 7-6(2) 6-3
1-Tomas Berdych (Czech Republic) beat Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 7-6(7) 7-6(4)
4-Bernard Tomic (Australia) beat Ryan Harrison (U.S.) 6-4 4-6 7-5
Thomaz Bellucci (Brazil) beat Thomas Fabbiano (Italy) 7-6(2) 7-6(4)

6-Benoit Paire (France) beat Nikoloz Basilashvili (Georgia) 6-7(5) 7-5 6-3
Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) beat Lukas Rosol (Czech Republic) 6-3 6-7(2) 7-6(4)
Inigo Cervantes (Spain) beat Akira Santillan (Japan) 6-2 7-6(5)
Ryan Harrison (U.S.) beat Guillermo Garcia-Lopez (Spain) 7-5 6-4
Malek Jaziri (Tunisia) beat Stephane Robert (France) 6-3 7-6(5)
8-Jiri Vesely (Czech Republic) beat Pablo Andujar (Spain) 6-2 7-6(8)