Richardu Gasquetu inavguralna trofeja v Antwerpnu

23.10.2016
ANTWERPEN, BELGIJA - Francoz Richard Gasquet je zmagovalec ATP turnirja v Antwerpnu, na račun je dodal 14 lovoriko.

European Open ali Odprto prvenstvo Evrope, kot so poimenovali nov turnir serije ATP v Antwerpnu, je dobil Richard Gasquet, ki je bil 3. nosilec. V finalu je s 7-6(4), 6-1 premagal Argentinca Diega Schwartzmana.

Gaquet je zabeležil 14 naslov v karieri, drugega v letošni sezoni po februarju in Montpellierju. Za zmago v finalu je potreboval 1 uro in 29 minut, ubranil eno brejk žogo od dveh, sam pa prišel do treh brejkov iz šestih priložnosti. Rutinirano je vihtel lopar na svojem servisu, predvsem na prvem, kjer se lahko pohvali z 20 osvojenimi točkami od možnih 33.

Mali Južnoameričan Schwartzman je v 1. nizu dvoboja v Lotto Areni nekoliko podaljšal dvoboj, saj se je pri 4-5(0:40) že soočil s tremi žogami za niz tekmeca, a je nato dobil sedem točk zapored, zapisal brejk in izenačil na 5-5. Tekmo je odpeljal v podaljšek, kjer pa Gasquet ni več zapravil 'šanse' za osvojitev niza. V drugem nizu je favorizirani Francoz pokazal vse svoje znanje na enoročnem bekendu in rutinsko dokončal finale.

''Težka tekma, posebej uvodni niz, kjer sem imel 5-4(40:0). Pomembno je bilo, da sem potem dobil tajbrejk. Nadaljeval sem samozavestno in uspel zmagati. Ni bilo lahko, saj sem bil favorit'', je povedal Gasquet.

Diego Schwatzman je lovil drugo turnirsko zmago v drugem finalu kariere. Letos je prišel do prvenca v Carigradu, ko je v finalu na kolena spravil Dimitrova. Ni kaj, v letošnji sezoni je zelo napredoval, kar se vidi tudi na rezultatih in lestvici (77. na ATP).

Diego Schwartzman je igral v drugem finalu kariere, ostaja pa pri lovoriki iz letošnjega Carigrada