Marin Čilič po 3 urni drami premagal Kevina Andersona in osvojil Delray Beach!

24.02.2014
Najboljši hrvaški teniški igralec Marin Čilič se je po tretjem zaporednem finalu na turnirjih serije ATP, veselil še drugega naslova!

DELRAY BEACH, ZDA - V finalu ATP turnirja v ZDA se je odvijala prava drama. Po 3 urah in 8 minutah borbe ter 7 zaključnih žogicah, je na koncu Hrvat Marin Čilič premagal Južnoafričana Kevina Andersona s 7:6(6), 6:7(7), 6:4 v nizih. Za 25-letnega Čiliča je bila to 14 zmaga v zadnjih 15 dvobojih (osvojil še Zagreb in izgubil v finalu Rotterdama) in 11. lovorika na ATP turnirjih v karieri! Anderson je ostal pri 2 naslovih, enega je osvojil prav v Delray Beachu (2012), kjer ima prijavljeno stalno prebivališče!

Hrvat bi do zmage lahko prišel veliko lažje, če bi izkoristil priložnosti, ki so se mu ponujale. Po težko dobljenem 1. nizu v podaljšani igri, je v 2. nizu s 4 zaporednimi dobljenimi igrami probrnil zaostanek 1:3 v vodstvo 5:3, a v 9. igri ni uspel dobiti svojega servisa. Do konca niza je zapravil 4 zaključne žogice in Anderson je izenačil v nizih. V odločilnem 3. nizu je Hrvat zapravil brejk prednosti in kasneje dosegel še enega. V zadnji igri je izničil zaostanek 0:40, zapravil še 2 zaključni žogici, a skupno 7 je končno realiziral in se veselil nove zmage!

V letošnji sezoni ima Marin Čilič sedaj 18 zmag ob 4 porazih. Na prihajajočih turnirjih v Indian Wellsu in Miamiju brani 225 ATP točk. Marin je z 11. osvojeno lovoriko pehitel rojaka Ivana Ljubičiča, pred njim pa je med Hrvati le še njegov trener Goran Ivaniševič z 22. naslovi!

"Počutim se neverjetno, še posebej, zaradi čakanja v polfinalu, ko sem končal dvoboj okoli 1. ure zjutraj in danes mi je uspelo zmagati. Zelo sem vesel. Ni bilo lahko za moje in Goranove živce. V finalu se pojavi nekakšna nervoza in potrebno je to prenesti in najti pot do zmage. Vesel sem, ker sem jo našel," je dejal Čilič.