Marin Čilič v Zagrebu nima konkurence, v 4. finalu do 4. lovorike!

09.02.2014
ZAGREB, HRVAŠKA - Kadarkoli hrvaški teniški igralec Marin Čilič pride v finale domačega ATP turnirja v Zagrebu, vselej zmaga. Danes mu je to uspelo že četrtič.

V finalu ATP turnirja v zagrebški dvorani Dom Sportova, je petopostavljeni domači adut Marin Čilič v finalu s 6-3, 6-4 premagal 1. nosilca Tommya Haasa. Tu je dvignil že četrto lovoriko (2009, 2010, 2013 in 2014).

Čilč ima v svoji zbirki sedaj 10. naslovov, proti 35-letnnemu Haasu pa je priigral drugo zmago iz štirih medsebojnih tekem.

Oba sta šla v dvoboj bolj 'šepajoče', z izgubo servisne igre. Haas je povedel po zaslugi napak Medjugorca, potem pa mu uslugo v naslednji izmenjavi vrnil. Hrvat je ušel na 4-2, uvodni niz pa nato s suverenim serviranjem dobil po 35 minutah. V drugem delu je najprej zapretil nemški teniški veteran, z brejk žogico pri 3-2, vendar se je Čilič izvlekel iz neugodne situacije, takoj zatem pa sam izkoristil tretjo vezano žogico za odvzem začetnega udarca.

PBZ Zagreb Indoors je bil na sporedu devetič, kar šestkrat pa so naslov odnesli domači tenisači. Štirikrat je slavil Čilič, po enkrat pa Ljubičič in Dodig. Ostale lovorike imajo Baghdatis, Stahovski (zmagal je kot srečni poražanec kvalifikacij) in Južni.

Marin Čilič je sedaj na drugem mestu po številu naslovov na ATP turnirjih med Hrvati, skupaj z Ivanom Ljubičičem, še vedno pa jih ima največ (22) Goran Ivaniševič, tudi wimbledonski zmagovalec, ki je sedaj Marinov trener.