Melzer v finalu Memphisa premagal 'vročega' Raonića!

27.02.2012
MEMPHIS, ZDA - Avstrijec Jurgen Melzer je fenomenalno zaključil bleščeč teden - z zmago na turnirju serije ATP v Memhisu, ki se je igral na trdi podlagi. Za dvig lovorike je v zadnjem obračunu turnirja premagal Miloša Raonića, enega najboljših tenisačev letošnjega leta.

Statsus - finalist, ostaja še vedno zapisano pri imenu Miloša Raonića iz Kanade na turnirju serije ATP 500 v Memphisu, ki je že lani padel na zadnji stopnički. 4. nosilec je tokrat v finalu moral priznati premoč Avstrijcu Jurgenu  Melzerju (7-5, 7-6).

Melzer je postal prvi 30-letnik po Ivanu Lendlu (1991), ki se je okitil z naslovom prvaka v Memphisu ter prišel do 4 turnirske zmage ob še sedmih finalih. Ob Memphisu ima še lovorike iz Dunaja (2009, 2010) in Bukarešte 2006. Nekdanji 8. igralec sveta je na poti do finala premagal tako 1. nosilca Johna Isnerja, kot tretjepostavljenega Radeka Stepaneka, za osvojen današnji 1. niz pa je prišel do brejka v 11. igri. V drugem delu tekme je kanadski bombarder ušel na 4-1, toda to ni bilo dovolj za danes res odličnega Avstrijca, ki je prvo izenačil na 4-4, nato pa dobil še podaljšano igro po 1 uri in 37 minutah.

Da je bil favorit finala Raonić pove tudi podatek, da je do večraj nanizal 19 zaporednih nizov, v zadnjih 41 igrah pa je le enkrat oddal svoj servis. V nedeljskem finalu je zadel 22 asov, skupaj na turnirju pa kar 88. No, ta podatek je skazil poraz v finalu. Raonič je zaključil letošnji turnir v Memphisu zelo podobno kot lani. Sem je prišel po zmagi na SAP Opnu, v finalu pa ga je lani s 7-5 v 3. nizu premagal Andy Roddick.