Monfils po porazu v Valenciji že z mislimi v Parizu!

04.11.2011
VALENCIA, ŠPANIJA - V španski Valenciji, ki gosti teniški ATP turnir serije 500, so bili danes na sporedu četrtfinalni obračuni, največje presenečenje pa je izpad 3. nosilca Gaela Monfilsa.

Francoz Gael Monfils je že na poti v rojstni Pariz, kjer bo moral na mastersu (začne se naslednji teden) osvojiti lovoriko, če bo hotel igrati na zaključnem turnirju v Londonu. No, 3. nosilec Valencie je v Parizu že dvakrat igral v velikem finalu, zato ni nič nemogoče.

Monfils je danes utrpel boleč poraz v četrtfinalu Valencie, ko ga je s 7-6, 3-6, 6-4 premagal Marcel Granollers. Španec je že v 1. nizu povedel 4-1, nato pa Francoza spustil zraven (4-4). V tajbrejku je ubranil tri 'set' žoge preden je povedel v nizih. V drugem je 10. igralcu sveta Monfilsu uspel brejk v 6. igri, zato je o končnem zmagovalcu odločal zadnji, tretji del tekme. Granollersu je uspelo streti servis tekmeca že takoj na začetku, pri 5-3 pa je zakockal servisno igro za zmago. Kakorkoli, to ga ni zmedlo in je takoj udaril nazaj ter prekinil niz 9. zaporednih porazov proti igralcem iz najboljše deseterice na ATP lestvici. Naslednji nasprotnik Španca bo Juan Martin del Potro, še en, ki lovi 8. mesto, ki pelje na zaključni turnir v londonsko O2 Areno. Argentinec je z današnjo zmago v četrtfinalu proti Samu Querreyu napredoval na 10. mesto letne lestvice in prehitel Janka Tipsarevića.

Juan Martin del Potro lovi nastop v Londonu

1. nosilec David Ferrer je prišel že do 14. zaporedne zmage v Valenciji potem, ko je s 6-3, 6-4 ustavil 30-letnega Nikolaja Davidenka. Za vstop v polfinale je potreboval 82 minut. Zmagovalec turnirja leta 2008 in 2010 je zadel 4 ase ter dobil 73% točk na svoj servis. Ferrer bo lovil že 7. finale v letošnjem letu (2-4).