Monica Puig prva Portoričanka v zgodovini z olimpijsko medaljo

13.08.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - V finalu ženskega teniškega turnirja na olmpijskih igrah v Riu se bosta pomerili 2. nosilka Angelique Kerber in presenetljivo Monica Puig iz Portorika.

Monica Puig je prva ženska iz Portorika, ki si bo okrog vratu nadela olimpijsko odličje. Zmagoviti pohod na medaljo je začela v 1. krogu, ko je premagala Polono Hercog, nato pa po vrsti izzločevala TOP20 igralke sveta. Zadnja v vrsti je v polfinalu padla 11. nosilka Petra Kvitova (6-4, 1-6, 6-3).

Portoroko do sedaj še nikdar ni osvojil zlate olimpijske, Puigova tako lahko pokrbi za veliko veselje v domovini. Za ta podvig bo morala v finalu olimpijskega teniškega turnirja ugnati še Angelique Kerber.

''Pa to je neverjetno, to je zame največja čast, ki te lahko doleti v življenju. Osvojiti medaljo za svojo domovino'', je bila presrečna 34. igralka iz svetovne teniške lestvice. ''Športniki na olimpijskih igrah igramo za svojo državo, ne zase. Samo mislim si lahko, kako sem razveselila ljudi v Portoriku. Ta medalja je za njih'', je dodala Puigova, ki sicer živi v Miamiju, a je tesno povezana s svojo domovino.

Angelique Kerber je prva Nemka po Steffi Graf, ki je v finalu olimpijskega turnirja

Angeliqe Kerber je pričakovano v boju za naslov. Po izpadu Serene Williams so njene možnosti za zlato toliko večje. V polfinalu je s 6-3, 7-5 izločila Američanko Madison Keys.

Kerberjeva je Nemčiji zagotovila prvo teniško medaljo po Steffi Graf. ''Igrati finale olmpijskega turnirja je velika čast. Ni lahko biti prvi po Sreffi Graf, ki je v finalu OI-ja'', je povedala aktualna zmagovalka letošnjega Grand Slama v Avstraliji.

Prav nobena izmed igralk, ki so v boju za medaljo, le te še nima. Zmagovalka Londona 2012 Serena Williams je že izpadla, Šarapova ima prepoved nastopanja zaradi dopinga, Azarenka pa je noseča. Pred osmimi leti v Pekingu so vsa tri odličja osvojile Rusinje, Dementjeva, Safina in Zvonarjova.