Hercogova končala olimpijski nastop po eni uri

07.08.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Olimpijske sanje Polone Hercog so se v letu 2016 končale po točno eni uri. V 1. krogu teniškega turnirja je Štajerka izgubila s Portoričanko Monico Puig.

25-letna Polona Hercog je v zadnjem trenutku dobila povabilo MOK-a na olimpijski turnir v Riu. Nagrade žal ni uspela izkoristiti in je prav hitro končala nastop. Edinski slovenski teniški nastop se je končal po 1 uri, saj je Monica Puig Hercogova ugnala s 6-3, 6-2.

27 minutni 1. niz je bolje začela Slovenka. Povedla je 2-0, se držala do 3-3, nato pa je šlo vse v smeri Portoričanke, trenutno 37. igralke sveta. Polona je v 2. nizu zdržala do 2-1, vse naslednje igre pa so pripadle tekmici. Razlika v osvojenih točkah je bila ogromna, 62:33.

Hercogova se še za las drži v TOP100. V Rio je odpotovala povsem nenadejano, kot je sama dejala, pa ni pričakovala preveč, saj je imela premalo časa za pripravo. Zaradi močnega vetra je bil dvoboj za nekaj časa tudi prestavljen, vendar to ni razlog za gladek poraz Hercogove, ki se je olimpijskih iger udeležila drugič.

"Lahko bi pokazala več. Tega se zavedam. A vse skupaj se je zgodilo prehitro. Kljub temu sem vesela, da sem še drugič v karieri dobila priložnost nastopiti na olimpijskih igrah," je strnila vtis po porazu Polona.