Dobi, stari Rafa spet kralj peska, devetič Mastersa v Monte Carlu

17.04.2016
MONTE CARLO, MONAKO - Španski teniški velemojster Rafael Nadal je po štirih letih spet zmagovalec Masters turnirja v Monte Carlu.

29-letni Rafa Nadal je devetič zmagovalec ATP1000 turnirja v Monte Carlu. Po popolni domonanci med leti 2005 - 2012 in treh sušnih letih v kneževini, se je peščeni kralj spet izstrelil na sam vrh prvega Mastersa na pesku sezone, v desetem finalu ga je osvojil še devetič. Veselje ob eni zanj najpomebnejših zmag je začinil v 100. finalu kariere, v katerem je s 7-5, 5-7 in 6-0 premagal Gaela Monfilsa.

Dobri, stari Rafa je nazaj. Z 28. lovoriko Masters turnirjev se je na vrhu izenačil z rekorderjem Novalom Đokovičem in napovedal izjemno sezono na pesku in naskok na 'decimo', 10. pokal mušketirjev, ki ga dobi prvak Roland Garrosa.

Španec je prekinil tudi skoraj dveletni niz, ko ni uspel zmagati na Mastersih.

Rafa Nadal je po dveh letih spet ugriznil v lovoriko s turnirjev serije Masters

Francoz Gael Monfils je bil tretjič v finalu turnirjev serije ATP1000, v prvih dveh nizih pa se je lahko nadejal prvega uspeha. V uvodnem delu je Nadal dvakrat zapravil brejk prednosti, vse skupaj pa rešil z odvzemom servisa v 12. igri. Drugi niz je bil podoben, vendar v smeri 13. nosilca. Dvakrat je ušel, pa takoj zapravil priigrano, za odločilni niz pa je potreboval še tretji brejk, ki mu je uspel pri 5-5. Po izenačenju je temnopolti Francoz ostal brez energije, Španec pa je spomnil na najboljše čase, ko je mlel tekmece na peščeni podlagi. Dokaz sta tudi zmagi v tem tednu proti Wawrinki in Murrayu. No, morda v vseh trenutkih ni šlo vse tako kot pred leti, a dovolj dobro, da je dvignil monaško lovoriko.

Gael Monfils je trikrat nastopil v finalu ATP turnirjev serije 1000, na naslov bo moral še počakati