Na Roland Garrosu ponovitev finala lanskega Wimbledona, Serena - Muguruza

03.06.2016
PARIZ, FRANCIJA - Na OP Francije se nam obeta fantastičen ženski finale, v katerem se bosta udarili 1. igralka sveta in branilka naslova Serena Williams in Španka Garbine Muguruza.

Garbine Muguruza je lani na Wimbledonu igrala prvi finale Grand Slamov v karieri. Izgubila je s Sereno Williams, tokrat ima na Roland Garrosu priložnost za maščevanje. Prva Španka v finalu OP Francije po letu 2000 bo poskušala presenetiti branilko naslova.

Muguruza je v polfinalu s 6-2, 6-4 premagala Samantho Stosur, ki je igrala prvi polfinale turnirjev velike četverice po letu 2012. Prav nič se ni obotavljala. Avstralko je takoj napadla, povedla 4-0 in zlahka dobila uvodni niz. Zaostanek je bil za Stosurjevo prevelik. V 2. nizu je bila Španka še naprej suverena in ni dopustila tekmici povratka. Zasluženo se bo borila za pokal Suzanne Lenglen. V manj kot letu dni je drugič v poziciji za naslov na Grand Slamih, njena nasprotnica pa bo ista, 1. igralka sveta in ena najboljših tenisačic v zgodovini tenisa.

Garbine Muguruza je v drugem finalu Grand Slamov. V ponedeljek bo 3. igralka sveta, če zmaga Roland Garros bo druga, takoj za Sereno Williams, ki je njena nasprotnica v finalu.

O Sereni je znano vse. Izjemna Američanka bo lovila rekordni dosežek Steffi Graf, 22. naslov na turnirjih velike četverice. Lani je na zadnjem Grand Slamu pred domačimi gledalci senzacionalno klonila v polfinalu proti Vincijevi (lovila je tudi vse štiri naslove v koledarskem letu), letos je bila prekratka v finalu Melbourna. Danes je imela na pariškem pesku dostojno tekmico, Nizozemko Kiki Bertens. Le ta je s polfinalom dosegla največji rezultat kariere, ni pa bilo to presenečenje po zadnjih njenih rezultatih. Serena ji je v 1. nizu ubranila žogo za niz, na koncu pa zmagala s 7-6(7), 6-4 za četrti finale Roland Garrosa in 27. na turnirjih velike četverice.

Bertensova je bila prva Nizozemka v polfinalu Grand Slamov po letu 1977 in prva na Roland Garrosu po letu 1971.