Serena na kolenih. Muguruza kraljica peska, kraljica Roland Garrosa!

04.06.2016
PARIZ, FRANCIJA - Španka Garbine Muguruza je nova kraljica peščene podlage. V finalu Roland Garrosa je s 7-5, 6-4 premagala 1. igralko sveta in branilko naslova Sereno Williams.

Španija slavi. Če na Roland Garrosu ni Rafe Nadala, pa je tu Garbine Muguruza. 4. nosilka iz Španije je prvič v karieri zmagovalka turnirja za Grand Slam. V velikem finalu OP Francije je s 7-5, 6-4 premagala najboljšo tenisačico sveta Sereno Williams.

Američanka je tretjič zapored lovila rekordni dosežek Steffi Graff, 22. lovoriko na turnirjih velike četverice. Lani ji je na OP ZDA spodrsnilo v polfinalu, ko je poskušala dobiti tudi vse štiri Grand Slame v sezoni, letos ji je lovoriko na OP Avstralije speljala Angelique Kerber, sedaj pa je morala krono oddati tudi v Parizu. Garbine Muguruza je prva Španka z zmago na Grand Slamih po Arantxi Sanchez-Vicario (1998) in novo ime junakinj Roland Garrosa.

Muguruza in Serena sta se pomerili že lani v finalu Wimbledona, takrat je bila boljša Američanka, ki je tudi poskušala postati najstarejša zmagovalka Roland Garrosa. Ja, na pesku je težko ubraniti naslov, to je do sedaj uspelo le petim tenisačicam.

Garbine Muguruza se je maščevala Sereni za poraz iz lanskoletnega finala Wimbledona. Španka je novo ime na seznamu zmagovalk turnirjev velike četverice.

Uvodni niz finala je trajal kar 57 minut, že četrta igra pa je bila maratonska. Muguruza, ki se je rodila v Venezueli, že od otroštva pa je trenirala v Barceloni, se je ubranila napada Američanke, v nasldnji igri pa prišla do odvzema servisa. V seriji brejkov na začetku 2. niza jo je bolje odnesla Garbine, ki je prišla do dveh, prednost pa je zadržala do konca. Španka bi lahko finale končala tudi igro prej, ko je imela štiri žoge za zmago na servisu Serene.

Garbine Muguruza bo od ponedeljka naprej 2. tenisačica sveta, pred njo bo le današnja tekmica.

''Presrečna sem ob tej zmagi, ki je še toliko več vredna zato, ker sem si jo priigrala proti eni najboljših teniških igralk v zgodovini. Roland Garros je v Španiji med najbolj priljubljenimi, saj je Nadal tu zmagal kar devetkrat, trikrat pa je bila najboljša Arantxa Sanchez-Vicario. Verjela sem v zmago in uspelo mi je'', je bila presrečna novopečena zmagovalka turnirjev za Grand Slam.