46. spopad Đokovića in Nadala, v finalu bo čakal Švicar

20.11.2015
LONDON, VELIKA BRITANIJA - V polfinalu zaključnega turnirja najboljše osmerice se je Novaku Đokoviću, Rafaelu Nadalu in Rogerju Federerju pridružil še Stan Wawrinka.

Znani so vsi štirje polfinalisti v Londonu. V prvem polfinalu se bosta v ponovitvi finala izpred dveh let pomerila prvi igralec sveta Novak Đoković in 'povratnik' med svetovno teniško elito Rafael Nadal. Rekorderja po številu dvobojev v Odprti dobi (45) bosta odigrala 46. medsebojni obračun, na katerem bo imel srbski tenisač priložnost, da izid poravna na 23-23.

Nadal je v prvem krogu skupinskega dela s 6:3, 6:2 premagal Stana Wawrinko, nato je bil s 6:4, 6:1 boljši od Andyja Murrayja, v zadnjem obračunu pa se je garal za zmago nad rojakom Davidom Ferrerjem s končnim izidom 6:7(2), 6:3, 6:4. Nekdanji prvi igralec sveta je skupinski del zaključil s popolnim izkupičkom in osvojil prvo mesto skupine Ilie Nastase Group.

Đoković je svoj pohod na peto lovoriko na zaključnih turnirjih začel z brutalno predstavo proti Keiju Nišikoriju (6:1, 6:1), v drugem krogu pa mu je načrte prekrižal zimzeleni Roger Federer, ki ga je odpravil s 7:5, 6:2. Prvi igralec sveta si je preboj med najboljše štiri in drugo mesto v skupini priigral z zmago proti Tomašu Berdychu (6:3, 7:5).

Polfinalni obračun Đokovića in Nadala bo 46. po vrsti, 23. na trdi podlagi in četrti v letošnji sezoni. V skupnem seštevku še vedno vodi Španec (23-22), ki je letos moral priznati premoč v Monte Carlu, na Roland Garrosu in v Pekingu. To bo peti obračun na zaključnih turnirjih (2-2) in šesti na notranjih igriščih, kjer se tehtnica nagiba na stran prvega igralca sveta (3-2).

V drugem polfinalu se bosta v 21. medsebojnem obračunu pomerila Roger Federer in Stan Wawrinka, ki sta v tej fazi tekmovanja igrala že lani. Statistika govor v prid trofejnejšemu Švicarju (17-3).

Federer je v prvem krogu s 6:4, 6:2 odpravil Berdycha, nato je s 7:5, 6:2 ugnal še številko ena svetovnega tenisa. V zadnjem krogu je v izjemno zanimivem in zabavnem obračunu s 7:5, 4:6, 6:4 premagal Nišikorija in si zagotovil še 13. uvrstitev (2002-2007, 2009-2015) v polfinale zaključnega turnirja.

Wawrinka je v prvem krogu izgubil proti Nadalu (6:3, 6:2), v drugem pa je premagal Ferrerja (7:5, 6:2). Za drugo mesto v skupini Stan Smith Group je odločal obračun z Murrayjem, ki ga je Švicar dobil s 7:6(6), 6:4.