Nastja spet prekratka v finalu

04.12.2017
KAIRO, EGIPT - Nastja Kolar je izgubila v finalu ITF turnirja v Egiptu.

Slovenska teniška igralka Nastja Kolar (489. na WTA) je bila poražena v finalu posameznic na 15,000 USD vrednem ITF turnirju v Kairu.

23-letna Kolarjeva je na peščenem ITF turnirju igrala oba finala, po slavju v dvojicah pa ji ni uspelo dvigniti lovorike v posamični konkurenci, na katero čaka že več kot 3 leta. Letos je bila trikrat v položaju, ko bi lahko vpisala peti posamični naslov v karieri, a je bila vselej prekratka.

V Kairu je bila Celjanka 2. nosilka, v finalu pa se je merila s prvopostavljeno domačinko Sandro Samir. V 1. nizu se je Nastja še upirala 20-letni Egipčanki, 379. igralki sveta, še posebej na začetku, ko je povedla 3-0 in vodila 4-2, nato pa je sledil padec v igri. Samirjeva je s tremi brejki dobila uvodni del, v drugem pa po izenačenju na 1-1 odvihrala do lovorike s petimi zaporedno osvojenimi igrami ter zmagala s 6-4, 6-1. Finale je trajal 1 uro in 42 minut.