Nepopustljivi Blaž Kavčič začel z 2 zmagama v Šanghaju!

08.09.2016
Trenutno najbolj vroč slovenski tenisač nadaljuje z zmagami na daljnem vzhodu!

ŠANGHAJ, KITAJSKA - 29-letni Blaž Kavčič se je iz Tajske, kjer je slavil prejšnji teden, odpravil na Kitajsko na nov turnir serije ATP Challenger. Zaradi težav z vremenom je prvič na igrišče stopil šele danes. Odigral je dvoboja 1. in 2. kroga ter oba dobil. Tako je skupaj z Bangkokom dosegel še 7 zaporedno zmago in se uvrstil v četrtfinale! ČESTITKE!

V dvoboju 1. kroga je najprej igral s kvalifikantom iz Japonske. Nasproti mu je stal 25-letni Suiči Sekiguči (402. na ATP), ki se je kar dobro upiral, a je vseeno izgubil v dveh nizih. Slovenec je slavil s 7-5, 6-3.

Sekiguči se je v kvalifikacijah prilagodil na pogoje in je imel v 1. nizu kar 9 priložnosti za brejk, a je izkoristil le 1. Blaž se je nekako lovil toda ni popuščal in dvakrat odvzel servis nasprotniku ter povedel v nizih. V 2. nizu je prevzel vajeti v svoje roke. Z odličnim prvim servisom Japoncu ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil edino in se po uri in 50 minutah igre veselil zmage!

Že čez nekaj ur je moral znova na igrišče. V 2. krogu ga je čakal 30-letni Rus Aleksander Kudrjavčev (170. na ATP), ki je svoj dvoboj 1. kroga odigral že včeraj in je bil fizično v boljšem položaju od Kavčiča. Blaž je pokazal, da je v odlični formi in je po lepem preobratu v 2. nizu zmagal s 6-3, 7-5!

Blaž je v 1. nizu nadaljeval z igro kot jo je prikazal v drugem nizu proti Japoncu. Bil je suveren na svoj servis, rešil 2 brejk priložnosti in izkoristil 1od 4 za vodstvo v nizih. Uvodna igra na začetku 2. niza se zdela  morda ključna, saj je imel Slovenec nekaj priložnosti za brejk, a se je Rus vedno rešil. Posledično je v nadaljevanju dobil "krila" in z enim brejkom prišel do vodstva s 5-3 na svoj servis. Toda Kavčič si ni želel iti v 3. niz in je pokazal iz kakšnega testa je. Močno je pritisnil na servis Aleksandra in prišel do brejka v 9. igri. Sedaj je bil on v psihološki prednosti in je do konca dobil še preostale 3 igre, v zadnji nasprotnik ni prišel do točke. Tudi ta dvoboj je trajal skoraj 2 uri in  Blaž si je zasluženo prigaral nastop v četrtfinalu!

Zagotovil si je najmanj 15 ATP točk in 1.460$ denarne nagrade. Na nasprotnika v četrtfinalu še čaka!