Blaž Kavčič po težkem boju osvojil še Tianjin!

22.06.2014
Trenutno 2. najboljši teniški igralec Blaž Kavčič je še drugi teden zapored dvignil zmagovalno lavoriko na turnirjih serije ATP Challenger. ČESTITKE!!!!

TIANJIN, KITAJSKA - 27-letni Blaž Kavčič (122. na ATP) je po Fergani pokoril vso konkurenco tudi na 50.000$ vrednem ATP Challengerju v Tianjinu in dobil 10. zaporedni dvoboj. Enako kot prejšnjo nedeljo, mu je v finalu znova nasproti stal 28 letni Rus Aleksander Kudrjavčev (168.). Tokrat je bil dvoboj še bolj tesen, saj je Slovenec slavil po 3 nizih z rezultatom 6:2, 3:6, 7:5!

Blaž se je odpravil na azijsko turnejo3 ATP Challengerjev z namenom, da osvoji čim več točk in si z zmagami dvigne načeto samozavest po po operaciji stopala. Že na prvih dveh turnirjih je vse opravil z odliko, saj je osvojil vse možne točke (80+90) in že jutri bo ponovno član top 100 na najnovejši ATP lestvici. Kavčič je tako v svojem 16. finalnem nastopu na ATP Challengerjih prišel do 11. naslova (4 na trdi in 7 na peščeni podlagi).

V 1. nizu je dominiral Kavčič, ki nasprotniku ni dopustil niti 1 brejk priložnosti, sam pa je izkoristil 2 od 4. V 2. nizu je bil Rus nepopustljiv na svoj prvi servis (89% osvojenih točk). Slovenec je sicer imel 2 priložnosti za odvzem, a mu jih ni uspelo realizirati, Aleksandru pa je bila dovolj 1 in dvoboj je bil izenačen na 1:1. V odločilnem 3. nizu sta oba malo popustila. Blaž je 1 x izgubil svoj servis Rus 2 x in po uri in 53 minutah borbe je bilo slavje tu. Kudrjavcev je izstrelil 16 asov, Kavčič 7, oba sta bila brez dvojnih napak!

Blaž Kavčič je za zmago na Kitajskem prejel 90 ATP točk in 7.200$! Če ne bo sedaj prišlo do spremembe plana, bo Slovenec prihodnji teden odigral še turnir v Nan Čangu!