Neuničljiva Venus Williams se vrača na veliko sceno z naslovom v Dubaju!

22.02.2014
DUBAJ, Z.A.E. - Američanka Venus Williams je v finalu WTA Premier turnirja v Dubaju maščevala mlajšo sestro Sereno in zlahka premagala Alize Cornet. 33-letnica iz Palm Beach Gardna je po letu 2012 in Luksemburgu spet na vrhu enega od WTA turnirjev.

Enostavno neuničljivi sta sestri Williams. Če ne zmaga v zadnjem času bleščeča Serena, ki premočno vodi na WTA lestvici, pa to stori njena starejša sestra Venus, ki se je po bolezni (Sjorgenov sindrom) vrnila skozi velika vrata.

Američanka je v finalu 2 milijona USD vrednega turnirja v Dubaju s 6-3, 6-0 pospravila z Alize Cornet in po letu 2009 in 2010 spet slavila na tem mestu, skupaj pa ima sedaj 45 lovorik. Francozinja je v polfinalu pripravila veliko senzacijo z zmago nad Sereno, v finalu pa je bila brez možnosti.

Venus je ujela največjo lovoriko v zadnjih štirih letih, ja spet je zmagovalka, zdi se, da je spet lačna zmag. Sedemkratna zmagovalka Grand Slamov, nekdanja 1. igralka sveta, je v Dubaju spet igrala fantastično, tu se res počuti odlično. Na turnir je prišla kot 44. igralka sveta, za glavni del je potrebovala 'wildcard, končuje pa ga brez izgubljenega niza, pravzaprav ji ni bilo potrebno igrati niti tajbrejka.

Sedem iger zapored, od 5-3 naprej, je dobila Venus v velikem finalu in za sabo zaprla vrata po 1 uri in 31 minutah igre.

Cornetova je vseeno lahko zadovoljna s tednom, dobila je polfinale s Sereno in prekinila črn niz 28-ih porazov s TOP10 tenisačicami sveta ( v 1. krogu je bila boljša od Halepove) in prvič v karieri premagala eno izmed TOP4. Za Francozinjo je bil to največji finale kariere, na WTA Premier turnirjih je v finalu igrala le še enkrat, leta 2008 v Rimu.