Neverjetni Aljaž Bedene "zlomil" še Karena Hačanova!

19.02.2020
Najboljši slovenski tenisač igra življenjski tenis v zadnjem obdobju!

MARSEILLE, FRANCIJA - 30-letni Aljaž Bedene (47. na ATP) trenutno igra najboljši tenis v karieri in se enakovredno kosa z igralci, ki so blizu svetovnega vrha. Ta teden nastopa na ATP250 turnirju v Marseillu, kjer je že v 1. krogu dobil zanj zelo neugodnega nasprotnika, 23-letnega ruskega "bombarderja" Karena Hačanova (17. na ATP), ki je bil lani že 8. igralec sveta. Do sedaj sta se pomerila trikrat in vedno je po napetih treh nizih zmagal Rus. Tudi tokrat sta igrala 3 dramatične nize, a na koncu je prvič slavil Slovenec s 4-6, 6-4, 7-5! ČESTITKE!!!!

V 1. nizu sta bila oba trdna na začetni udarec, Aljaž je dosegel kar 7 asov, a je bil slabši na 2. servis in nasprotnik je izkoristil eno od dveh brejk priložnosti za vodstvo s 4-2. Pri rezultatu 5-4 je imel Slovenec edino brejk priložnost za izenačenje, a se je Rus rešil in povedel v nizih. V 2. nizu sta imela več težav pri serviranju, Bedene je delal dvojne napake (5) vendar sta držala svoj servis do 10. igre, kjer je naš igralec realiziral peto brejk priložnost in izenačil v nizih, tokrat je imel Karen le 1! Znova je 3. niz odločal zmagovalca kot v vseh njunih medsebojnih dvobojih! Do 7. igre sta bila suverena nato je Kačanov povedel s 0:30, a do brejk priložnosti ni prišel, je pa do nje v naslednji igri prišel Aljaž, a je ni realiziral. Pri vodstvu s 6-5, je Bedene povedel kar z 0:40 toda Rus je vse nevtraliziral in prišel do 40:40. Aljaž je še vedno pritiskal, zapravil še eno brejk priložnost, a naslednje ne in končno strl neugodnega nasprotnika. 2 uri in 20 minut je trajalo trpljenje, dosegel je 18 asov, Karen 8!

V 2. krogu bo igral proti 35 letnemu domačinu Gillesu Simonu (58. na ATP). Do sedaj sta se pomerila 3x in vse dvoboje je dobil Slovenec, zadnjega lani na Dunaju po treh nizih!

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 20 ATP točk in 11.805€ denarne nagrade!