Neverjetni Aljaž Bedene "zlomil" še Taylorja Fritza!

24.08.2020
Najboljši slovenski teniški igralec navdušuje na ATP 1000 turnirju v ZDA!

NEW YORK, ZDA - 31-letni Aljaž Bedene (61. na ATP) je takoj po veliki pavzi zaradi virusa covid-19, ki je onemogočil teniška tekmovanja, že našel izvrstno formo. Na ATP 1000 turnirju (nekoč masters) v New Yorku, ki se namesto v Cincinnatiju igra v New Yorku v športnem centru Flushing Meadows, je dosegel še četrto zaporedno zmago (dve v kvalifikacijah) in se tako prebil v 3. krog glavnega dela. ČESTITKE!!!

Tokrat mu je nasproti stal 22-letni domačin Taylor Fritz (24. na ATP), ki dosega najboljše rezultate na hitrih podlagah. Začetek uvodnega niza je potekal po načrtih favorita na papirju. Američan je z brejkom povedel s 3-1. Aljaža to ni zmedlo in je hitro izenačil na 3-3. V nadaljevanju sta igralca ohranjala svoj servis in odločala je podaljšana igra. Tu je bil Slovenec boljši s 7/5 ter si priigral vodstvo v nizih.

V 2. nizu je Bedene nekajkrat "visel" na svoj servis, a se je vedno izvlekel iz težkega položaja. V 12. igri je sledila "kazen" za Fritza, ki ni izkoristil svojih priložnosti. Aljaž je realiziral drugo "match" žogico in se prebil v osmino finala! Sicer je bil dvoboj zelo izenačen odločale so malenkosti. Slovenec v zadnjih letih odlično servira kar je pogoj za uspeh proti top 30 igralcem. Tokrat je dosegel 11 asov. Vse skupaj je trajalo 1 uro in 45 minut.

V osmini finala ga čaka branilec lanskega naslova iz Cincinnatija, 24-letni Rus Daniil Medvedjev, trenutno 5. igralec sveta. Med seboj bosta igrala prvič!

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 115 ATP točk (90+25)  in 73,250$ denarne nagrade.