Američan in Madžarka zmagovalca mladinskega dela OP ZDA

14.09.2015
NEW YORK, ZDA - V mladinski konkurenci Odprtega prvenstva ZDA sta zmagala Američan Taylor Fritz in Madžarka Dalma Galfi.

Če se ozremo na pravkar končan mladisnki del Grand Slama v New Yorku, ima ameriški tenis bleščečo prihodnost.

Še pred časom ni bilo jasno, kdo bi lahko stopil v čevlje Agassija, Samprasa, Roddicka, še prej Changa, Connorsa, McEnroea, sedaj pa je prihodnost ameriškega tenisa bolj jasna. Tako med fanti kot dekleti so imeli finalista, bolj natančno, za naslov sta se pri dečkih borika dva domačina, pri deklicah pa je Madžarka preprečila popolno ameriško slavje.

Pri dečkih se je tokrat z naslovom okitil 17-letni Taylor Fritz, ki je bil tudi 1. nosilec turnirja, v finalu pa je s 6-2, 6-7, 6-2 premagal rojaka Tommya Paula.

Nazadnje smo videli vseameriški finale OP ZDA v mladinski konkurenci pred petimi leti, prvič po treh letih pa so Američani dobili tri Grand Slame iz med štirih, seveda v mladinski konkurenci. Fritz je osvojil prvi naslov na turnirjih velike četverice, prav lahko pa je tudi zadnji, saj bo naslednje leto verjetno že poskušal vihteti lopar med člani. V finalu je izkoristil boljši servis in forehand od leto starejšega Paula, ki pa se je kvalificiral tudi v 1. krog med člani, a je izgubil nato v 1. krogu.

Madžarka Dalma Galfi se veseli naslova v mladinski konkurenci OP ZDA

Med deklicami je lovoriko ujela Madžarka Dalma Galfi, ki je s 7-5, 6-4 ugnala Američanko Sofio Kenin.

Galfijeva je letos že igrala v polfinalu mladinskega OP Avstralije, nato pa ji je spodrsnilo na Roland Garrosu in Wimbledonu, ko ni prišla čez 2. krog. Tudi v New Yorku je imela velike težave že v uvodnem krogu, a se je rešila po maratonskem obračunu na tri nize, nato pa vse do lovorike ni več oddala niza.

Galfijeva je z zmago na OP ZDA poskrbela za delček zgodovine, saj še nobena Madžarka ni osvojila mladinskega Slama v odprti dobi tenisa.

Slovenci letos na mladinskem OP ZDA nismo imeli predstavnikov.