Ni finala, povabljenec izločil Kavčiča v Las Palmasu

06.03.2021
LAS PALMAS, ŠPANIJA - Domačin je na challengerju v Las Palmasu preprečil finalni nastop Blažu Kavčiču.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v polfinalu peščenega challengerja na Kanarskih otokih. Boj za 18. naslov na challengerjih mu je preprečil povabljenec iz Španije Carlos Gimeno Valero.

Kavčič, ki je včeraj praznoval 34. rojstni dan, je bil na dobri poti da po kar nekaj letih pride morda do naslova na pesku, saj je zadnjih dvet lovorik osvojil na trdi podlagi, nazadnje leta 2018 v Šanghaju. Žal je bil danes v polfinalu Las Palmasa prekratek v prvem medsebojnem obračunu s 400. igralcem sveta, komaj 19-letnim Gimeno Valerom. Španec je po 2 urah in 14 minutah vpisal zmago s 3-6, 6-1, 7-5.

Tenisač iz Valencie je bil nemočen v 1. nizu, Kavčič, sicer 254. na ATP lestvici je ta del dobil s 6-3. V nadaljevanju je najstnik obrnil ploščo ter zlahka osvojil 2. niz, v tretjem pa kot izkušeni igralec ob koncu strl Ljubljančana. Devet brejkov je uspelo Gimeno Valeru, Kavčiču pa sedem, število osvojenih točk pa je bilo 94:83 v prid domačinu. Na drugem servisu je Blaž osvojil le 4 točke od 20.

Vseeno se Blaž iz Kanarskih otokov odpravlja z najboljšim rezultatom sezone, osvojil je 29 točk in si priigral 2,160 evrov denarne nagrade.