Nick Kyrgios s fantastičnim nizom zmag do lovorike v Acapulcu

04.03.2019
ACAPULCO, MEHIKA - Junak ATP500 turnirja v Acapulcu je Nick Kyrgios. 'Poredni deček' iz Avstralije je v Mehiki nizal zmage nad vrhunskimi tenisači, v finalu je pospravil še z Aleksandrom Zverevom.

Seppi, Nadal, Wawrinka, Isner in A.Zverev, to so fantje, ki so na ATP turnirju serije 500 padli pod igro izjemnega Nicka Kyrgiosa. Avstralec je v finalu s 6-3, 6-4 dokončal sanjski teden, premegal Aleksandra Zvereva in visoko v zrak dvignil pokal.

''Počutim sem super, odličen občutek. Nisem pričakoval veliko v finalu, saj sem igral z igralcem, ki je med najboljšimi na svetu in nima šibkih točk. Res sem zadovoljen s predstavami v Acapulcu'', je povedal Kyrgios, ki je prvič na enem turnirju premagal dva TOP3 igralca in prvič kar tri iz elitne deseterice. Prepolovil je uvrstitev na ATP lestvici in se zavihtel tik za TOP30.

Finale je Kyrgios zaključil s 26 vinerji in 19 napakami, servis pa je bil skoraj neogrožen. Zvereva je premagal četrtič in imata sedaj razmerje 4-3.

Nick je prišel v Acapulco s slabim rezultatom letošnje sezone (2-3), posledično je padel na 72. mesto računalniške lestvice, toda 23-letnik se za to ni zmenil. V osmini finala je Nadalu ubranil tri zaključne točke, nato izločil še Wawrinko, v polfinalu še Isnerja. Osvojil je peti turnriski naslov, vse na trdi podlagi.

Aleksander Zverev je utrpel drugi letošnji poraz in ostaja pri desetih turnirskih zmagah.

Aleksnder Zverev je bil 16. finalu, ostaja pri desetih naslovih. Ne glede na poraz je eden glavnih kandidatov za naslov na bližajočih se Mastersih v Indian Wellsu in Miamiju.