Senzacija v Londonu. Zverev v finalu nadigral Đokoviča.

18.11.2018
LONDON, V.B. - V finalu zaključnega Mastersa v Londonu je Alexander Zverev senzacionalno gladko premagal 1. igralca sveta Novaka Đokoviča.

Novak Đokovič je prišel v finale zaključnega turnirja osmerice v Londinu brez poraza, a je ostal brez naslova. V boju za lovoriko ga je s 6-4, 6-3 ugnal Alexander Zverev. S fantastično igro je nadigral favoriziranega Đokoviča.

Za Nemca, prvega v finalu zaključnih turnirjev po 22 letih in Beckerju, je to največja turnirska zmaga v karieri, Srbu se je tudi maščeval za poraz izpred štirih dni v skupinskem delu (6-4, 6-1).

Leta 1995 je Boris Becker kot zadnji Nemec zmagal na prestižnem dogodku ob koncu sezone, sedaj se tega uspeha veseli 21-letni Zverev. Bil je tudi najmlajši finalist zaključnega Mastersa po letu 2009, ko je bil v finalu takrat še 21-letni Juan Martin del Potro, toda Argentinec ni uspel dvigniti pokala (izgubil z Davidenkom).

Đokovič torej sezono končuje kot 1. igralec sveta, a brez češnje na torti. zapravil je priložnost, da se po številu naslovov (6) izenači z rekorderjem Federerjem. Zverev je tudi prekinil njegov fantastični niz od Wimbledona, ko je dobil 14 tekem s TOP10 igralci sveta, poleg tega je Nemec šele eden od treh, ki je uspel na enem turnirju v polfinalu in finalu premagati Đokoviča in Federerja. V O2 Areni je Nole ta teden šele v finalu izgubil niz, natančno dva, ki sta pomenila poraz.