Nihče ne more premagati Monfilsa 17x zapored, razen Novak!

28.02.2020
Najboljši teniški igralec na svetu je že "visel", a se je znova rešil prepada!

DUBAJ, Z.A.E. - Na močnem ATP500 turnirju v Dubaju, kjer je v kvalifikacijah igral Slovenec Blaž Rola, sta znana oba finalista! To sta predstavnik nove generacije Grk Stefanos Cicipas (6. na ATP) in trenutno najboljši član velike trojice svetovnega tenisa in prvi igralec sveta Srb Novak Djokovič!

32-letni "Nole" je bil kot že dostikrat v karieri na robu izpada, a se je znova čudežno rešil. Igral je proti 33-letnemu Francozu Gaelu Monfilsu (9. na ATP), ki je letos v sijajni formi. Slednji je samozavestno začel dvoboj in dokaj gladko osvojil 1. niz. V 2. nizu sta bila igralca izenačena zato sta morala v podaljšano igro. Tam je imel Gael 3 zaključne žogice zapored za zmago v dvoboju (6/3), a se je Djokovič vedno izvlekel, pri zadnji je Francoz naredil dvojno napako pri servisu. Po zapravljeni priložnosti je bil v 3. nizu le še bleda senca na igrišču in je izgubil dvoboj s 6-2, 6-7(8), 6-1 v nizih.

Med seboj sta igrala 17x na ATP turneji in vedno je zmagal Srb. Danes je Monfils zamudil lepo priložnost za znameniti stavek tragično umrlega teniškega igralca iz ZDA Vitasa Gerulaitisa (med spanjem se je pri 40 letih zastrupil z ogljikovim monoksidom). Slednji je leta 1980 končno premagal rojaka Jimmyja Connorsa po 16 zaporednih porazih. Ko so ga vprašali kako mu je končno uspelo premagati nasprotnika, je Vitas odgovoril: "Nihhče ne more premagati Vitasa Gerulaitisa 17x zapored"! Pri Monfilsu na njegovo žalost to drži, Novak ga lahko premaga 17x zapored, če štejemo še njun dvoboj v kvalifikacijah ATP Challengerja leta 2004 je to 18. poraz Francoza proti Srbu, ki je trenutno tudi v nizu 20. dobljenih dvobojev na ATP turneji... .

Novak: "Želel sem si le, da ne zadene 1. servisa in to se jezgodilo. Tako sem lahko prišel do točk in se rešil prepada. Gael igra izvrstno ob tem je bil še rahlo poškodovan. Poglejte ga, ko bo povsem zdrav"!

V drugem polfinalnem dvoboju je 21 letni Stefanos Cicipas brez težav odpravil 29-letnega Britanca Daniela Evansa (37. na ATP) s 6-2, 6-3 v nizih in se uvrstil v finale! Srb in Grk sta se dosedaj pomerila 4x, vsi dvoboji so bili na ATP1000 turnirjih, izid je izenačen 2:2. Lani Je Dubaj osvojil zimzeleni Švicar Roger Federer, ki je v finalu s 6-4, 6-4 premagal Cicipasa. Grk bo imel tako že drugič zapored priložnost za osvojitev zmagovalnega pokala, ali mu bo letos uspelo?