Velemojster tenisa Roger Federer v Dubaju do jubilejne 100. lovorike v karieri

02.03.2019
DUBAJ, Z.A.E. - Roger Federer je na ATP turnirju serije 500 v Dubaju prišel do okroglega 100. naslova v karieri. Teniški maestro iz Basla je drugi tenisač v zgodovini, ki ima najmanj sto turnirskih zmag.

Kaj lepšega kot sladko maščevanje je uspelo Rogerju Federerju v finalu Dubaja, ko je s 6-4, 6-4 premagal Grka Stefanosa Cicipasa. Slednji ga je presenetil v 4. krogu OP Avstralije, a to je še najmanj pomembno. Vse se vrti okrog 100. turnirske zmage 37-letnega Švicarja. Vsa čast mojster.

Le Jimmy Connors ima več turnirskih zmag od izjemnega Federerja. Američan jih je ujel 109, a treba je poudariti, v nekakšnih drugih časih. Vse bolj se zdi, da zna zimzeleni Federer preskočiti tudi to oviro, ki je bila še desetletje nazaj nedosegljiva, kolikor še toliko drugih dosežkov, ki jih je presegel Švicar.

Pri teh letih so skoraj že vsi tenisači debelo v penziji, Federer pa igra kot namazan stroj.

22 let po tem, ko je 16-letni Federer debitiral na ATP turnirju v domačem Gstaadu, je osvojil še stoto lovoriko. Prvč je izšel kot zagovalec leta 2001 v Milanu, od takrat pa vsko leto najmanj enkrat dobi v roke pokal zmagovalca. V Dubaju je slavil osmič.

Nasprotnik Rogerja je bil danes vse prej kot lahek tekmec. Cicipas je v naletu, gre za prihajajočega teniškega zvezdnika, kateremu napovedujejo bleščečo kariero. Prejšnji teden je zmagal na ATP turnirju v Marseillu, po polfinalni zmagi v Dubaju pa tudi prvič v karieri vstopil v TOP10 na ATP lestvici.

Federer je že v 1. igri vzel servis 20-letnemu Grku in ga zadržal do konca. Zanimiva je bila 10 igra, v kateri je Švicar vodil 40:0, pa je niz reševal po izenačenjih. V drugem delu mu je uspelo še enkrat odvzeti začetni udarec in slaviti po 69 minutah.