Odlični Aljaž Bedene premagal Gillesa Simona v Metzu!

19.09.2019
Najboljši slovenski tenisač igra zelo dobro na ATP turnirju v Franciji!

METZ, FRANCIJA - 30-letni Aljaž Bedene (76. na ATP) se je na ATP250 turnirju v Metzu prebil v četrtfinale. Nasproti mu je stal branilec, 7. nosilec, 34-letni Francoz Gilles Simon (37. na ATP), ki ima v vitrini 14 ATP lovorik pred 10 leti pa je bil 6. igralec sveta. Slovenec se ni ustrašil domačega ljubljenca in ga je izločil s 7-6(9), 6-2 v nizih. Tako je dobil oba medsebojna dvoboja, prvič je Francoz klonil v Winston Salemu pred štirimi leti takrat so bili vsi trije nizi odločeni v podaljšani igri. ČESTITKE!!!

Oba igralca sta v 1. nizu servirala perfektno niti eden si ni priigral brejk priložnosti, Aljaž je dosegel 7 asov. V podaljšani igri je imel Gilles dve točki za niz, a ju ni izkoristil in to ga je stalo zaostanka v nizih. V 2. nizu je Bedene nadaljeval na enakem nivoju, Simon je popustil ter dvakrat oddal svoj servis in Slovenec se je po dobri uri in pol igre veselil zmage!

Njegov nasprotnik v četrtfinalu bo 28-letni Španec Pablo Carreno Busta (62. na ATP), ki je gladko izločil 1. nosilca turnirja, Belgijca Davida Goffina! Med seboj sta odigrala že 6 dvobojev in izid je izenačen na 3:3. Vse sta odigrala na pesku, Španec je dobil zadnja dva obračuna!

Aljaž Bedene si je priigral najmanj 45 ATP točk in 15.335€ denarne nagrade!